0,00 EUR

Grozā nav nevienas preces.

BIZNESS FINANSES Vienojas par 70 miljonu latu sadalījumu budžeta grozījumos

Vienojas par 70 miljonu latu sadalījumu budžeta grozījumos

Gatavojot likumprojektu „Grozījumi likumā „Par valsts budžetu 2012.gadam””,  Finanšu ministrija (FM) ir panākusi vienošanos ar nozaru ministrijām par 70 miljonu latu sadalījumu., informē Finanšu ministrija. Grozījumos prioritāri papildu līdzekļi tiek paredzēti vienreizējiem pasākumiem, kas nerada fiskālu ietekmi uz nākamo gadu budžetiem. Uz vislielāko summu 20,6 miljonu latu apmērā pretendē Satiksmes ministrija. Papildu finansējums paredzēts valsts un pašvaldību autoceļu uzturēšanai un atjaunošanai, it sevišķi Latgales reģionā. Nauda paredzēta arī dotācijām zaudējumu segšanai sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem un abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumu sniegšanas radīto zaudējumu kompensēšanai „Latvijas Pastam”. Veselības ministrijai papildu finansējums paredzēts 19,5 miljonu latu apmērā. Līdzekļus tērēs galvenokārt speciālistu…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu9 € / mēnesī*
Pirmās 30 dienas bez maksas
Abonēt
*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties
Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Gatavojot likumprojektu „Grozījumi likumā „Par valsts budžetu 2012.gadam””,  Finanšu ministrija (FM) ir panākusi vienošanos ar nozaru ministrijām par 70 miljonu latu sadalījumu., informē Finanšu ministrija. Grozījumos prioritāri papildu līdzekļi tiek paredzēti vienreizējiem pasākumiem, kas nerada fiskālu ietekmi uz nākamo gadu budžetiem.

Uz vislielāko summu 20,6 miljonu latu apmērā pretendē Satiksmes ministrija. Papildu finansējums paredzēts valsts un pašvaldību autoceļu uzturēšanai un atjaunošanai, it sevišķi Latgales reģionā. Nauda paredzēta arī dotācijām zaudējumu segšanai sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem un abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumu sniegšanas radīto zaudējumu kompensēšanai „Latvijas Pastam”.

Veselības ministrijai papildu finansējums paredzēts 19,5 miljonu latu apmērā. Līdzekļus tērēs galvenokārt speciālistu konsultāciju un dienas stacionāros sniegto pakalpojumu apmaksai, Mātes un bērna veselības uzlabošanas plāna realizācijai 2012.-2014. gadā, rindu samazināšanai uz medicīnas pakalpojumiem, diagnostisko un laboratorisko izmeklējumu nodrošināšanai, kā arī ambulatorai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču izdevumu kompensēšanai.

Kultūras ministrijai papildus tiks piešķirts 5,1 miljons latu. Līdzekļi paredzēti mērķdotācijām pašvaldībām, lai nodrošinātu māksliniecisko kolektīvu sagatavošanu kārtējiem Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem, Latvijas Nacionālās operas saimnieciskās darbības stabilizācijai un skatuves rekonstrukcijai, kā arī mūzikas instrumentu, skaņu un gaismas tehnikas un koncertu tērpu iegādei teātriem, orķestriem un koriem.

Labklājības ministrijas vajadzībām papildu līdzekļi piešķirti 3,9 miljonu latu apmērā. Finansējums paredzēts, lai nodrošinātu piemaksas politiski represēto pensijām, valsts sociālā nodrošinājuma pabalstus, valsts pabalstus ar celiakiju slimiem bērniem un izdienas pensijas, kā arī mazinātu rindas invalīdu tehnisko palīglīdzekļu saņemšanai.

Ar atbalstītājiem nozaru ministriju un citu centrālo valsts iestāžu priekšlikumiem  likumprojektam „Grozījumi likumā „Par valsts budžetu 2012.gadam”” ir iespējams iepazīties pievienotajā dokumentā: Finansejuma_sadalijums_iestazu_griezuma.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: