0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻITRANSPORTSVirza likumprojektus, kas mainīs uzņēmumu reprezentatīva auto vērtības slieksni un UVTN likmes

Virza likumprojektus, kas mainīs uzņēmumu reprezentatīva auto vērtības slieksni un UVTN likmes

Pēc Saeimas informācijas

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija 18. aprīlī vienojās iesniegt izskatīšanai Saeimā likumprojektu "Grozījumi Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā", kas paredz palielināt reprezentatīvas automašīnas vērtības slieksni. Patlaban reprezentatīvas automašīnas vērtības slieksnis noteikts 50 000 eiro apmērā, un ar grozījumiem to plānots palielināt līdz 75 000 eiro. Plānots, ka jaunās vērtības slieksnis attieksies uz automašīnām, kas iegādātas pēc šī gada 1. jūlija. Tāpat Budžeta komisija nolēma virzīt izskatīšanai Saeimā saistītus grozījumus Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā. Tie paredz nodokļa likmes uzņēmumu automašīnām noteikt, ņemot vērā motora maksimālo jaudu…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Photo by Alan Antony: https://www.pexels.com

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija 18. aprīlī vienojās iesniegt izskatīšanai Saeimā likumprojektu "Grozījumi Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā", kas paredz palielināt reprezentatīvas automašīnas vērtības slieksni.

Patlaban reprezentatīvas automašīnas vērtības slieksnis noteikts 50 000 eiro apmērā, un ar grozījumiem to plānots palielināt līdz 75 000 eiro. Plānots, ka jaunās vērtības slieksnis attieksies uz automašīnām, kas iegādātas pēc šī gada 1. jūlija. Tāpat Budžeta komisija nolēma virzīt izskatīšanai Saeimā saistītus grozījumus Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā. Tie paredz nodokļa likmes uzņēmumu automašīnām noteikt, ņemot vērā motora maksimālo jaudu kilovatos, nevis atkarībā no transportlīdzekļa motora tilpuma. Uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa (UVTN) likmes pēc motora maksimālās jaudas plānots noteikt tiem transportlīdzekļiem, kuri pirmo reizi ir reģistrēti pēc 2009. gada, bet pārējiem – nemainīgu likmi 60 eiro mēnesī. Pārskatīt plānots arī likmi elektroautomobiļiem, un tā plānota 15 eiro apmērā mēnesī līdzšinējo 10 eiro vietā. Savukārt ārēji lādējamām hibrīda automašīnām likmi plānots noteikt 25 eiro apmērā. Likumprojektus komisija lūgs Saeimu izskatīt kā steidzamus – divos lasījumos -, informē Budžeta komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs.