0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAKLIENTU IZPĒTE, SANKCIJASZiņojumus par pārrobežu shēmām turpmāk paredzēts iesniegt tikai VID EDS

Ziņojumus par pārrobežu shēmām turpmāk paredzēts iesniegt tikai VID EDS

Valdībā 8. augustā pieņemti grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 14. aprīļa noteikumos Nr. 210 "Noteikumi par automātisko informācijas apmaiņu par ziņojamām pārrobežu shēmām", kas stājās spēkā 11. augustā. Ministru kabineta noteikumu grozījumi paredz atteikties no Valsts reģionālās attīstības aģentūras pārziņā esošā valsts informācijas sistēmu savietotāja datu izplatīšanas tīkla (turpmāk – DIT) kanāla, kuru līdz šim varēja izmantot, lai sniegtu informāciju par ziņojamām pārrobežu shēmām. Kopš 2021. gada DIT kanālu ir izmantojusi tikai viena komercbanka, norāda Finanšu ministrija, kas ir šo grozījumu autore. Vienlaikus šādus ziņojumus iespējams bija iesniegt arī alsts ieņēmumu…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī*

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Darba devēja ziņojums, ja pārtrauktas darba attiecības
Foto: Karolina Grabowska – Pexels

Valdībā 8. augustā pieņemti grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 14. aprīļa noteikumos Nr. 210 "Noteikumi par automātisko informācijas apmaiņu par ziņojamām pārrobežu shēmām", kas stājās spēkā 11. augustā.

Ministru kabineta noteikumu grozījumi paredz atteikties no Valsts reģionālās attīstības aģentūras pārziņā esošā valsts informācijas sistēmu savietotāja datu izplatīšanas tīkla (turpmāk – DIT) kanāla, kuru līdz šim varēja izmantot, lai sniegtu informāciju par ziņojamām pārrobežu shēmām. Kopš 2021. gada DIT kanālu ir izmantojusi tikai viena komercbanka, norāda Finanšu ministrija, kas ir šo grozījumu autore. Vienlaikus šādus ziņojumus iespējams bija iesniegt arī alsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS), līdz ar to EDS paliks kā vienīgais  DAC6 ziņojumu iesniegšanas kanāls.

DAC6 ir starptautiska līmeņa iniciatīva, kas ieviesta ar Eiropas Savienības Padomes 2018. gada 25. jūnija Direktīvu (ES) 2018/822, ar ko attiecībā uz obligāto automātisko informācijas apmaiņu nodokļu jomā saistībā ar ziņojamām pārrobežu shēmām groza Direktīvu 2011/16/ES, un pārņemta Latvijas normatīvajos aktos. Tā paredz, ka nodokļu maksātājam pašam vai arī starpniekam (nodokļu konsultantam), kas sniedz nodokļu padomus, ir pienākums ziņot VID par pārrobežu nodokļu shēmām, kurām ir noteiktas pazīmes. VID pēc tam apmainās ar šo informāciju ar citu valstu nodokļu administrācijām.

Kā norādīts tiesību akta projekta anotācijā, ņemot vērā to, ka 2023.gada VID IT jomas bāzes budžets ir samazināts par 51%, VID nespēs nodrošināt turpmāku DIT kanāla uzturēšanu. Veicot grozījumus noteikumos, VID informācijas sistēmām paredzētajā budžetā 2023./2024.gadam, kā arī turpmākajos gados, nebūtu nepieciešams uzturēšanai paredzēt papildu finanšu līdzekļus vismaz 18 250 EUR apmērā DAC6 ziņojumu iesniegšanai, izmantojot DIT kanālu.