0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTIAr grozījumiem likumā cer samazināt ugunsgrēku riskus

Ar grozījumiem likumā cer samazināt ugunsgrēku riskus

Otrdien, 12. februārī, Ministru kabinets atbalstīja likumprojektu „Grozījumi Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā”. Šie grozījumi uzlabos ugunsdrošības stāvokli objektos kopumā, samazinās ugunsgrēku izcelšanās iespējamību un apdraudējumu cilvēku veselībai un dzīvībai un materiālajām vērtībām. „Līdz šim ugunsdrošības un ugunsdzēsības likuma ietvertajā tiesiskajā regulējumā nebija noteikti īpašnieku, īrnieku, pārvaldnieku, nomnieku un citu atbildīgo personu pienākumi ugunsdrošības jomā. Līdz ar to praksē ir neskaitāmi gadījumi, kad ugunsdrošības prasības neievēro tieši par ēkām, būvēm, to daļām un zemesgabaliem atbildīgās personas. Līdz ar šodien atbalstītajiem likumprojekta grozījumiem iedzīvotājiem būs daudz rūpīgāk jāseko ugunsdrošības prasību ievērošanai, kas samazinās ugunsgrēkos bojā gājušo cilvēku skaitu,” norāda iekšlietu ministrs Rihars…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Otrdien, 12. februārī, Ministru kabinets atbalstīja likumprojektu „Grozījumi Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā”. Šie grozījumi uzlabos ugunsdrošības stāvokli objektos kopumā, samazinās ugunsgrēku izcelšanās iespējamību un apdraudējumu cilvēku veselībai un dzīvībai un materiālajām vērtībām. „Līdz šim ugunsdrošības un ugunsdzēsības likuma ietvertajā tiesiskajā regulējumā nebija noteikti īpašnieku, īrnieku, pārvaldnieku, nomnieku un citu atbildīgo personu pienākumi ugunsdrošības jomā. Līdz ar to praksē ir neskaitāmi gadījumi, kad ugunsdrošības prasības neievēro tieši par ēkām, būvēm, to daļām un zemesgabaliem atbildīgās personas. Līdz ar šodien atbalstītajiem likumprojekta grozījumiem iedzīvotājiem būs daudz rūpīgāk jāseko ugunsdrošības prasību ievērošanai, kas samazinās ugunsgrēkos bojā gājušo cilvēku skaitu,” norāda iekšlietu ministrs Rihars Kozlovskis.

Likumprojekts paredz pilnveidot tiesisko regulējumu, lai noteiktu objektu atbildīgo personu atbildību un pienākumus ugunsdrošības jomā un noteiktu amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm tiesības, veicot ugunsdrošības uzraudzību.

Grozījumi paredz noteikt šādas VUGD amatpersonu tiesības: bez iepriekšējas paziņošanas jebkurā diennakts laikā pārbaudīt ugunsdrošību objektos; fotografēt, izdarīt audioierakstus un videoierakstus; pieprasīt, lai personas uzrāda personu apliecinošu dokumentu vai transportlīdzekļa vadītāja apliecību; uzdot novērst atklātos normatīvajos aktos noteikto ugunsdrošības prasību pārkāpumus; apturēt vai ierobežot būves, tās daļas vai iekārtas ekspluatāciju, būvdarbus vai produkcijas laišanu tirgū; sniegt fiziskajām un juridiskajām personām atzinumus par objektu vai būvobjektu atbilstību ugunsdrošības prasībām; sastādīt administratīvo pārkāpumu protokolus par atklātajiem pārkāpumiem, izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un uzlikt administratīvos sodus par pārkāpumiem, kuru izskatīšana ir piekritīga Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam; pieprasīt un saņemt ar ugunsdrošības jautājumiem saistīto informāciju, kā arī pieprasīt ugunsaizsardzības sistēmu darbspējas pārbaudes veikšanu.

Likumprojekts arī paredz pilnveidot tiesisko regulējumu, lai sadarbība ar kaimiņvalstu partnerdienestiem ugunsgrēku dzēšanas un glābšanas darbu veikšanā būtu īstenojama iespējami efektīvi un savlaicīgi. Grozījumu paredz ieviest vienotu amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm termina lietojumu.

Likumprojektā ietvertais tiesiskais regulējums nepieciešams, lai izvairītos no situācijām, kad persona nevēlas sadarboties ar VUGD amatpersonu un lai VUGD amatpersonai būtu tiesības saukt pie administratīvās atbildības par to, ka šī persona atsakās uzrādīt tās rīcībā esošo dokumentāciju (līdzīgi, kā tas ir ceļu satiksmē, kad autovadītājs atsakās Valsts policijas darbiniekam uzrādīt transportlīdzekļa vadītāja apliecību).

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: