0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

E-ŽURNĀLS BILANCEBILANCES RAKSTIAr nodokļiem neapliekamo pabalstu sekas

Ar nodokļiem neapliekamo pabalstu sekas

Maija Grebenko, Mg.sci.oec., žurnāla Bilance galvenā redaktore

Sakarā ar Covid–19 pandēmiju darbiniekiem izmaksātie pabalsti un subsīdijas netiek aplikti ar nodokļiem. Vai šāda kārtība ietekmēs maternitātes pabalstu vai citus sociālos pabalstus nākotnē, ņemot vērā, ka tie ir atkarīgi no vidējās apdrošināšanas iemaksu algas iepriekšējos 12 mēnešos? Atbilde Diemžēl tieši tā arī būs, jo par darbiniekiem pabalstu saņemšanas mēnešos nav veiktas sociālās apdrošināšanas iemaksas, no kurām atkarīgi sociālie pabalsti (slimības, maternitātes vai paternitātes). Situāciju mazliet uzlabo likuma "Par valsts sociālo apdrošināšanu" pārejas noteikumu 73. punkts: Līdz 2023. gada 31.…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

E-BILANCE par 12 € / mēnesī



ABONĒT


Izmēģini 30 dienas tikai par 1€ vai pērc komplektu esošā abonementa papildināšanai

Jau ir E-BILANCE abonements?

Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Ar nodokļiem neapliekamo pabalstu sekas
Foto: Adam NieściorukUnsplash

Sakarā ar Covid–19 pandēmiju darbiniekiem izmaksātie pabalsti un subsīdijas netiek aplikti ar nodokļiem. Vai šāda kārtība ietekmēs maternitātes pabalstu vai citus sociālos pabalstus nākotnē, ņemot vērā, ka tie ir atkarīgi no vidējās apdrošināšanas iemaksu algas iepriekšējos 12 mēnešos?

Atbilde

Maija Grebenko, Mg.sci.oec., žurnāla Bilance galvenā redaktore
Maija Grebenko, Mg.sci.oec.,
žurnāla Bilance galvenā redaktore
Foto: Aivars Siliņš

Diemžēl tieši tā arī būs, jo par darbiniekiem pabalstu saņemšanas mēnešos nav veiktas sociālās apdrošināšanas iemaksas, no kurām atkarīgi sociālie pabalsti (slimības, maternitātes vai paternitātes).

Situāciju mazliet uzlabo likuma "Par valsts sociālo apdrošināšanu" pārejas noteikumu 73. punkts:

Līdz 2023. gada 31. decembrim personai, kura nav sasniegusi valsts vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamo vecumu vai kurai nav piešķirta valsts vecuma pensija un kura saņēmusi dīkstāves pabalstu, dīkstāves palīdzības pabalstu vai vecāku pabalsta turpinājumu, ir tiesības par iepriekš minētā pabalsta periodu Ministru kabineta noteiktajā kārtībā brīvprātīgi pievienoties pensiju apdrošināšanai. Brīvprātīgās iemaksas veicamas no attiecīgā pabalsta apmēra atbilstoši Ministru kabineta noteiktajai obligāto iemaksu likmei pensiju apdrošināšanai pabalsta izmaksas periodā.

Tātad uz īslaicīgiem pabalstiem šī iespēja nav attiecināma, toties pensijas kapitālu ir iespējams palielināt. Savukārt tās nodarbinātās personas, kas ir sasniegušas pensijas vecumu, un tās, kurām pensija piešķirta, iespējams, nesaņems (vai saņems mazākā apmēra) gan darbnespējas apmaksu, gan pārrēķinās (reizi gadā) pensiju mazākā apmērā.

Publicēts žurnāla “Bilance” 2021. gada marta (471.) numurā.