0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAKLIENTU IZPĒTE, SANKCIJASAtjaunots augsta riska un pastiprinātās uzraudzības jurisdikciju saraksts

Atjaunots augsta riska un pastiprinātās uzraudzības jurisdikciju saraksts

Pēc Finanšu izlūkošanas dienesta informācijas

Finanšu darījumu darba grupa (FATF) 23. februārī ir atjaunojusi augsta riska un pastiprinātās uzraudzības jurisdikciju sarakstu, nosakot valstis ar stratēģiskiem trūkumiem noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas sistēmā. FATF, aktīvi sadarbojoties ar valstīm, palīdz tām novērst šīs nepilnības, lai mazinātu riskus starptautiskajai finanšu sistēmai, informē Finanšu izlūkošanas dienests (FID). Visām valstīm, kuras ir noteiktas kā augsta riska jurisdikcijas, ir konstatēti būtiski stratēģiskie trūkumi, lai cīnītos pret noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, terorisma finansēšanu un proliferācijas finansēšanu. Attiecīgi valstīm ir jāveic pastiprināta uzticamības pārbaude un jānosaka pretpasākumi,…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Visual Content on Visualhunt / CC BY

Finanšu darījumu darba grupa (FATF) 23. februārī ir atjaunojusi augsta riska un pastiprinātās uzraudzības jurisdikciju sarakstu, nosakot valstis ar stratēģiskiem trūkumiem noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas sistēmā. FATF, aktīvi sadarbojoties ar valstīm, palīdz tām novērst šīs nepilnības, lai mazinātu riskus starptautiskajai finanšu sistēmai, informē Finanšu izlūkošanas dienests (FID).

Visām valstīm, kuras ir noteiktas kā augsta riska jurisdikcijas, ir konstatēti būtiski stratēģiskie trūkumi, lai cīnītos pret noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, terorisma finansēšanu un proliferācijas finansēšanu. Attiecīgi valstīm ir jāveic pastiprināta uzticamības pārbaude un jānosaka pretpasākumi, lai aizsargātu starptautisko finanšu sistēmu no finanšu noziegumu riskiem.

FATF noteicis, ka augsta riska jurisdikcijas ir Korejas Tautas Demokrātiskā Republika, Irāna un Mjanma.

Savukārt pastiprinātu uzraudzību FATF piešķir tām jurisdikcijām, kas ir apņēmušās ātri atrisināt konstatētos trūkumus noteiktā termiņā un ir pakļautas pastiprinātai uzraudzībai. 23. februārī FATF noteicis, ka pastiprinātas uzraudzības jurisdikcijas ir:

Bulgārija, Burkinafaso, Kamerūna,  Kongo Demokrātiskā Republika, Horvārija, Haiti, Jamaika, Kenija, Mali, Mozambika, Namībija, Nigērija, Filipīnas, Senegāla, Dienvidāfrika, Dienvidsudāna, Sīrija, Tanzānija, Turcija, Vjetnama un Jemena.

Latvijas finanšu iestādēm un citiem Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma subjektiem, izstrādājot iekšējās kontroles sistēmas un veicot klientu izpēti, cita starpā, ir jāņem vērā arī ģeogrāfiskie riski.

Ģeogrāfiskā riska analīzes kontekstā būtu ieteicams vērtēt arī darījumus ar tām valstīm un teritorijām, kuras ir ģeogrāfiski pietuvinātas tām valstīm kuras ir saistītas ar terorismu un/vai proliferāciju.

Detalizētāks augsta riska un pastiprinātas uzraudzības jurisdikciju saraksts un to apraksts aplūkojams FID mājaslapā: https://fid.gov.lv/lv/darbibas-jomas/augsta-riska-valstis-2