0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

ŽURNĀLS BILANCEBILANCES RAKSTIDabas resursu nodokļa likme vieglajiem plastmasas maisiņiem

Dabas resursu nodokļa likme vieglajiem plastmasas maisiņiem

Ilze Vītola, AS Latvijas Zaļais punkts projektu vadītāja

Kāda dabas resursu nodokļa (DRN) likme piemērojama ļoti vieglajiem plastmasas maisiņiem, kuru 1gab. svars nepārsniedz 15 mikronus?  Atbilde DRN likme ir 4,80 eiro par vienu kilogramu. Vai 4,80 eiro tāpat kā vieglajiem maisiņiem? Atbilde Jā, tāda pati, tikai, lūdzu, izvērtējiet: vai šie maisiņi tiek lietoti pircēja ērtības dēļ, vai tajos safasēta prece noliktavā? Pamatojums Saskaņā ar Dabas resursu nodokļa likuma 4. pantu "Ar nodokli apliekamie objekti un nodokļa likmes" piektajā daļā noteikto: Plastmasas iepirkumu maisiņiem, ko patērētājam ērtības vai reklāmas noformējuma dēļ tirgotājs nodrošina preču vai ražojumu tirdzniecības vietās, neatkarīgi no tā, vai par…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Dabas resursu nodokļa likme vieglajiem plastmasas maisiņiem
Foto: Anna Shvets – Pexels

Kāda dabas resursu nodokļa (DRN) likme piemērojama ļoti vieglajiem plastmasas maisiņiem, kuru 1gab. svars nepārsniedz 15 mikronus? 

Atbilde

DRN likme ir 4,80 eiro par vienu kilogramu.

Vai 4,80 eiro tāpat kā vieglajiem maisiņiem?

Atbilde

Jā, tāda pati, tikai, lūdzu, izvērtējiet:

  • vai šie maisiņi tiek lietoti pircēja ērtības dēļ,
  • vai tajos safasēta prece noliktavā?

Pamatojums

Saskaņā ar Dabas resursu nodokļa likuma 4. pantu “Ar nodokli apliekamie objekti un nodokļa likmes” piektajā daļā noteikto:

Plastmasas iepirkumu maisiņiem, ko patērētājam ērtības vai reklāmas noformējuma dēļ tirgotājs nodrošina preču vai ražojumu tirdzniecības vietās, neatkarīgi no tā, vai par šiem maisiņiem tiek iekasēta atsevišķa samaksa, piemēro nodokļa likmi, kas noteikta šā likuma 24. pantā.

Šajā daļā minētajiem plastmasas maisiņiem, kas izgatavoti no bioplastmasas, piemēro nodokļa likmi, kas noteikta šā likuma 7. pielikumā. Ja preces tiek realizētas plastmasas maisiņos, kuros tirgotājs tās safasējis un iepakojis pirms novietošanas tirdzniecības vietā, šiem plastmasas maisiņiem piemēro nodokļa likmi, kas noteikta šā likuma 7. pielikumā (t.i., 1,22 eiro par 1 kg materiāla).

Nodokļa aprēķināšana par iepakojumu un par vienreiz lietojamiem galda traukiem un piederumiem minēta 24. pantā:

Plastmasas iepirkumu maisiņiem šā likuma 4. panta piektajā daļā minētajā gadījumā piemēro šādu nodokļa likmi:

  1. vieglās plastmasas iepirkumu maisiņiem — 4,80 eiro par vienu kilogramu;
  2. plastmasas iepirkumu maisiņiem, kuru materiāla biezums ir lielāks par 50 mikroniem, — 1,50 eiro par vienu kilogramu.

Savukārt par kārtību, kādā aprēķina un maksā dabas resursu nodokli, izsniedz dabas resursu lietošanas atļauju un auditē apsaimniekošanas sistēmas, informācija pieejama MK 2007. gada 19. jūnija noteikumos Nr. 404.

66.1 Tirgotājs (nodokļa maksātājs), kurš pircēja ērtības vai reklāmas noformējuma dēļ precei vai ražojumam pievieno plastmasas iepirkumu maisiņus neatkarīgi no tā, vai par šiem maisiņiem tiek iekasēta atsevišķa samaksa, nodrošina šo plastmasas iepirkumu maisiņu uzskaiti atbilstoši likuma 24. panta piektajā daļā noteiktajam iedalījumam.

66.2 Ja preces tiek realizētas tādos plastmasas maisiņos, kuros tirgotājs tās safasējis un iepakojis pirms novietošanas tirdzniecības vietā, un tiem piemēro likuma 7. pielikumā norādīto likmi, nodokļa maksātājs nodrošina attiecīgo plastmasas maisiņu uzskaiti atsevišķi no šo noteikumu 66.1 punktā minētajiem plastmasas maisiņiem, kā arī pamato to materiāla veidu, svaru un izlietojuma veidu ar jebkuru no šo noteikumu 58. punktā minētajiem dokumentiem.

Publicēts žurnāla “Bilance” 2020. gada septembra (465.) numurā

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: