0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTIDATU AIZSARDZĪBA

DATU AIZSARDZĪBA

Uzņēmuma Squalio speciālisti ir sagatavojuši ieteikumus un veidlapu paraugus saistībā ar datu aizsardzības pasākumiem uzņēmumos un iestādēs. Informācijas drošības politika Katrā uzņēmumā ir nepieciešams rakstveidā nodibināt iekšējo kārtību, kādā informācija tiek uzņēmumā glabāta un apstrādāta, kā arī darbinieku atbildību darbībās ar informāciju. Darbinieka – datu subjekta piekrišanas apliecinājums Kopumā darbinieku datu apstrādes likumība ir balstīta normatīvo aktu prasībās. Tomēr ir situācijas, kad darba devējs vēlas apkopot un izmantot kādu papildus informāciju par darbiniekiem (piem., izmantot darbinieka fotogrāfijas uzņēmuma mārketinga nolūkiem), tādā gadījumā ir nepieciešams saņemt darbinieka rakstisku piekrišanu šādai datu izmantošanai. Jebkura datu subjekta piekrišanas apliecinājums Lai apkopotu un izmantotu…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Uzņēmuma Squalio speciālisti ir sagatavojuši ieteikumus un veidlapu paraugus saistībā ar datu aizsardzības pasākumiem uzņēmumos un iestādēs.
  1. Informācijas drošības politika

Katrā uzņēmumā ir nepieciešams rakstveidā nodibināt iekšējo kārtību, kādā informācija tiek uzņēmumā glabāta un apstrādāta, kā arī darbinieku atbildību darbībās ar informāciju.

  1. Darbinieka – datu subjekta piekrišanas apliecinājums

Kopumā darbinieku datu apstrādes likumība ir balstīta normatīvo aktu prasībās. Tomēr ir situācijas, kad darba devējs vēlas apkopot un izmantot kādu papildus informāciju par darbiniekiem (piem., izmantot darbinieka fotogrāfijas uzņēmuma mārketinga nolūkiem), tādā gadījumā ir nepieciešams saņemt darbinieka rakstisku piekrišanu šādai datu izmantošanai.

  1. Jebkura datu subjekta piekrišanas apliecinājums

Lai apkopotu un izmantotu jebkuras fiziskas personas datus, ja šāda datu apstrāde neizriet no normatīvo aktu prasībām, ir obligāti nepieciešams saņemt attiecīgās fiziskās personas rakstisku piekrišanu.

Personai jābūt informētai, kādiem nolūkiem tās dati tiek ievākti, kādas darbības tiek ar šiem datiem veiktas un cik ilgi.

  1. Pilnvara

Uzņēmumam ir pienākums nodibināt kārtību, kādā tā darbinieki piekļūst uzņēmuma apkopotajiem un izmantotajiem datiem. Pilnvara ir izsniedzama konkrētiem darbiniekiem, noteiktu datu apstrādei, noteiktām darbībām, un iespējams, uz noteiktu laiku.

  1. Līguma klauzulas sadarbības partneriem

Nododot datus apstrādei jebkuriem līguma partneriem, ir nepieciešams norādīt šādiem partneriem  par nodoto datu apstrādes prasībām un termiņiem, kas jāievēro. Jo īpaši tas ir būtiski nododot datus uz trešajām valstīm, proti, ārpus ES un EEZ.

  1. Datu aizsardzības atruna

Ievācot datus apstrādei interneta vietnē, ir nepieciešams iegūt fiziskās personas - datu subjekta piekrišanu darbībām ar tās datiem un jāinformē šī fiziskā persona par tās tiesībām attiecībā uz savu datu aizsardzību, tajā skaitā, to, kādiem nolūkiem dati tiek ievākti, kādas darbības ar tiem tiks veiktas un cik ilgi.

  1. Vēstule – atbilde uz fiziskās personas pieprasījumu par saviem datiem

Jebkurai fiziskajai personai ir tiesības prasīt jebkurai personai informāciju par to, kā šīs fiziskās personas dati tiek izmantoti. Atbilde datu turētājam ir jāsniedz ne vēlāk kā 1 mēneša laikā no fiziskās personas pieprasījuma saņemšanas. Šādā vēstulē ir nepieciešams atbildēt uz visiem fizisko personu interesējošiem jautājumiem, izņemot, ja to aizliedz likums vai tas var aizskart citu fizisko personu tiesības.

Darbinieka ka datu subjekta piekrisana_LV Jebkuras fiz personas datu subjekta piekrisana_LV Informacijas drosibas politika_LV Juridiska atruna interneta vietne_LV Paraugs atbildei uz datu subjekta pieprasijumu_LV06_Pilnvara darbiniekam datu apstradei_LV Punkti sadarbibas ligumiem ar partneriem_LV Privatuma politika_paraugs Sikdatnu izmantosanas noteikumi_paraugs

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: