0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBADiferencēto neapliekamo minimumu varēs noteikt arī ienākumu izmaksātājs

Diferencēto neapliekamo minimumu varēs noteikt arī ienākumu izmaksātājs

  Finanšu ministrija ir sagatavojusi Ministru kabineta noteikumu projektu “Grozījumi Ministru kabineta 2008.gada 25.augusta noteikumos Nr.677 “Noteikumi par iedzīvotāju ienākuma nodokļa paziņojumiem””, ko izskatīja 13. augusta valdības sēdē. Grozījumi noteic, ka turpmāk vietā, kur iesniegta maksātāja algas nodokļa grāmatiņa, var piemērot ne tikai Valsts ieņēmumu dienesta (VID) prognozēto mēneša neapliekamo minimumu, bet arī maksātāja prognozēto mēneša neapliekamo minimumu. Līdz ar to, noteikumu projekts paredz papildināt noteikumu Nr.677 5.1 punktu, paredzot, ka paziņojuma rindā "Neapliekamais minimums" norāda saskaņā ar likuma "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" 12. panta pirmo daļu taksācijas gadā piemēroto VID prognozēto mēneša neapliekamo…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
 
Foto: pexels.com

Finanšu ministrija ir sagatavojusi Ministru kabineta noteikumu projektu “Grozījumi Ministru kabineta 2008.gada 25.augusta noteikumos Nr.677 “Noteikumi par iedzīvotāju ienākuma nodokļa paziņojumiem””, ko izskatīja 13. augusta valdības sēdē. Grozījumi noteic, ka turpmāk vietā, kur iesniegta maksātāja algas nodokļa grāmatiņa, var piemērot ne tikai Valsts ieņēmumu dienesta (VID) prognozēto mēneša neapliekamo minimumu, bet arī maksātāja prognozēto mēneša neapliekamo minimumu. Līdz ar to, noteikumu projekts paredz papildināt noteikumu Nr.677 5.1 punktu, paredzot, ka paziņojuma rindā "Neapliekamais minimums" norāda saskaņā ar likuma "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" 12. panta pirmo daļu taksācijas gadā piemēroto VID prognozēto mēneša neapliekamo minimumu vai maksātāja prognozēto neapliekamo minimumu.

Atgādinām, ka maksimālais gada neapliekamais minimums 2019. gadā ir 2760 eiro jeb 230 eiro mēnesī; gada apliekamais ienākums, līdz kuram piemēro maksimālo gada neapliekamo minimumu ir 5280 eiro jeb 440 eiro mēnesī); gada apliekamais ienākums, virs kura nepiemēro gada diferencēto neapliekamo minimumu 2019. gadā – 13 200 eiro jeb 1100 eiro mēnesī.
Līdz ar to darba devēja grāmatvedis var laikus koriģēt diferencētā neapliekamā minimuma piemērošanu darbiniekiem.

Izmaiņas noteikumos ievieš arī VID rīkotā čeku loterija, jo saskaņā ar Čeku loterijas likumu ar iedzīvotāju ienākuma nodokli nav apliekami čeku loterijas laimesti. Līdz ar to, noteikumu projekts paredz papildināt noteikumu Nr.677 1.pielikuma “Paziņojums par fiziskai personai izmaksātajām summām” un 2.pielikuma “Paziņojums par fiziskajām personām izmaksātajām summām (kopsavilkums)” tabulas “1.* Ienākuma veida kodi” ar jaunu kodu “čeku loterijas laimesti saskaņā ar Čeku loterijas likumu”.

Noteikumu projekta 1.2. un 1.3. apakšpunkts stājas spēkā 2019.gada 1.jūlijā

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: