0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

JAUTĀJUMI UN ATBILDESGRĀMATVEDĪBAIenākuma izmaksa un ziņojuma termiņš

Ienākuma izmaksa un ziņojuma termiņš

Maija Grebenko, Mg.sci.oec., žurnāla Bilance galvenā redaktore

Fiziskā persona, kas nav reģistrēta kā patstāvīga nodokļa maksātāja, izpildīja darbus (saskaņā ar noslēgto uzņēmuma līgumu) 2020. gada decembrī. Norēķins par pasūtījumu veikts 2021. gada janvārī. Vai darba devēja ziņojums par šo izmaksu bija jāsniedz VID janvārī (kā par darba samaksu) vai februārī? Atbilde Ja darba devēja ziņojums par darba samaksu, kas gūta iepriekšējā mēnesī (šeit — decembrī) un izmaksāta 2021. gada janvārī, tad to ir jāiesniedz VID līdz 17. janvārim. Savukārt darba devēja ziņojums par ienākumu no uzņēmuma līguma, kas izpildīts iepriekšējā gada…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Ienākuma izmaksa un ziņojuma termiņš
Foto: Pixabay – pexels

Fiziskā persona, kas nav reģistrēta kā patstāvīga nodokļa maksātāja, izpildīja darbus (saskaņā ar noslēgto uzņēmuma līgumu) 2020. gada decembrī. Norēķins par pasūtījumu veikts 2021. gada janvārī. Vai darba devēja ziņojums par šo izmaksu bija jāsniedz VID janvārī (kā par darba samaksu) vai februārī?

Atbilde

Maija Grebenko
Maija Grebenko, Mg.sci.oec.,
žurnāla Bilance galvenā redaktore. Foto: Aivars Siliņš

Ja darba devēja ziņojums par darba samaksu, kas gūta iepriekšējā mēnesī (šeit — decembrī) un izmaksāta 2021. gada janvārī, tad to ir jāiesniedz VID līdz 17. janvārim. Savukārt darba devēja ziņojums par ienākumu no uzņēmuma līguma, kas izpildīts iepriekšējā gada decembrī, bet izmaksāts janvārī, Valsts ieņēmumu dienestam jāiesniedz līdz 15. februārim.

Saskaņā ar IIN likuma 17. panta "Algas nodokļa ieturēšana un maksāšana un nodokļa ieturēšana no ienākumiem, kuri nav saistīti ar darba attiecībām" 10. daļu: 

No fiziskās personas ienākumiem, kurus izmaksā komersanti (..), ja tie nav saistīti ar darba attiecībām un nav atbrīvoti no aplikšanas ar nodokli, ienākuma izmaksātājs ietur nodokli ienākuma izmaksas vietā un iemaksā to vienotajā nodokļu kontā līdz ienākuma izmaksas mēnesim sekojošā mēneša 23. datumam. 

Pie šādiem ienākumiem pieder 22 ienākumu veidi, tajā skaitā autoratlīdzības, pensijas, slimības pabalsti, dividendes, procenti un ieņēmumi (IIN likuma 17. panta 10. panta 7. punkts) "no saimnieciskās darbības, ko veic fiziskā persona, kura nav reģistrējusi saimniecisko darbību (..)". 

Personas, kas nav reģistrējušas saimniecisko darbību, veicot gadījumu darbus, parasti slēdz uzņēmuma līgumu.

Publicēts žurnāla “Bilance” 2021. gada februāra (470.) numurā.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: