0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

ŽURNĀLS BILANCEBILANCES RAKSTIIIN atgūšana MUN maksātāja darbiniekam

IIN atgūšana MUN maksātāja darbiniekam

Maija Grebenko, Mg.sci.oec., žurnāla Bilance galvenā redaktore

Strādāju SIA, un vienlaikus man piedāvāts noslēgt uzņēmuma līgumu citā SIA, kas ir MUN maksātāja. Nākamgad vēlos atgūt ienākuma nodokli. Vai pastāv risks, ka neatgūšu IIN, ja slēgšu uzņēmuma līgumu ar MUN maksātāju? Atbilde Slēdzot ar MU darba līgumu vai uzņēmuma līgumu, persona kļūst par darba ņēmēju, turklāt par tādu, kas maksā "normālus nodokļus". MUN maksā par sevi tikai pats MU īpašnieks, ja uzņēmums ir reģistrēts šādā statusā. Līdz ar to fiziskās personas, kas nodarbinātas pie MUN maksātāja, ne…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
IIN atgūšana MUN maksātāja darbiniekam
Ilustrācija: © Sylverarts – stock.adobe.com
Strādāju SIA, un vienlaikus man piedāvāts noslēgt uzņēmuma līgumu citā SIA, kas ir MUN maksātāja. Nākamgad vēlos atgūt ienākuma nodokli. Vai pastāv risks, ka neatgūšu IIN, ja slēgšu uzņēmuma līgumu ar MUN maksātāju?

Atbilde

Maija Grebenko, Mg.sci.oec., žurnāla Bilance galvenā redaktore
Maija Grebenko, Mg.sci.oec.,
žurnāla Bilance galvenā redaktore
Foto: Aivars Siliņš
Slēdzot ar MU darba līgumu vai uzņēmuma līgumu, persona kļūst par darba ņēmēju, turklāt par tādu, kas maksā "normālus nodokļus". MUN maksā par sevi tikai pats MU īpašnieks, ja uzņēmums ir reģistrēts šādā statusā. Līdz ar to fiziskās personas, kas nodarbinātas pie MUN maksātāja, ne ar ko neriskē, slēdzot minētos līgumus, tiem pienākas pilnīgi visi "labumi" kā jebkuram darba ņēmējam (neapliekamais minimums, atvieglojumi par apgādājamajiem, personām ar invaliditāti un represētajiem, tiesības uz IIN atmaksu par attaisnotajiem izdevumiem). Publicēts žurnāla “Bilance” 2021. gada oktobra (478.) numurā.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: