0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

ŽURNĀLS BILANCEBILANCES RAKSTIIzdienas pensionārs nav vecuma pensionārs

Izdienas pensionārs nav vecuma pensionārs

Maija Grebenko, Mg.sci.oec., žurnāla Bilance galvenā redaktore

Jaunizveidots uzņēmums, kuram vēl nav lielu ieņēmumu, noslēdzis darba līgumu ar izdienas pensionāru (ar nelielu algu). Vai par viņu jāveic minimālās iemaksas? Atbilde VSA likuma 20.4 panta 4. daļa nosaka personas, par kurām minimālās obligātās iemaksas nav jāveic. Viena no šādām kategorijām ir personas, kuras ir sasniegušas vecumu, kas dod tiesības saņemt valsts vecuma pensiju, vai kurai ir piešķirta valsts vecuma pensija (tai skaitā priekšlaicīgi).  Tātad no minimālajām iemaksām ir atbrīvoti vecuma pensionāri, turklāt tie, kuri sasnieguši Latvijā noteikto…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Izdienas pensionārs nav vecuma pensionārs
Foto: Craig MarolfUnsplash
Jaunizveidots uzņēmums, kuram vēl nav lielu ieņēmumu, noslēdzis darba līgumu ar izdienas pensionāru (ar nelielu algu). Vai par viņu jāveic minimālās iemaksas?

Atbilde

Maija Grebenko
Maija Grebenko, Mg.sci.oec.,
žurnāla Bilance galvenā redaktore. Foto: Aivars Siliņš
VSA likuma 20.4 panta 4. daļa nosaka personas, par kurām minimālās obligātās iemaksas nav jāveic. Viena no šādām kategorijām ir personas, kuras ir sasniegušas vecumu, kas dod tiesības saņemt valsts vecuma pensiju, vai kurai ir piešķirta valsts vecuma pensija (tai skaitā priekšlaicīgi).  Tātad no minimālajām iemaksām ir atbrīvoti vecuma pensionāri, turklāt tie, kuri sasnieguši Latvijā noteikto pensionēšanās vecumu. Attiecīgi atbrīvojums nav piemērojams izdienas vai invaliditātes pensijas saņēmējiem (izņemot tās personas, kurām piešķirta I vai II invaliditātes grupa). Atgādinām, ka VSAA rīcībā ir precīza informācija par minētajām personām (par kurām minimālās iemaksas nav jārēķina).  Tātad, beidzoties III ceturksnim, uzņēmumam pirms Ziemassvētkiem tiks paziņots par darbinieka minimālajām iemaksām, ja aprēķinātā darba samaksa (iemaksu objekts) nesasniegs 1500 eiro. Ja darbiniekam vienlaikus būtu arī cits darba devējs, piemaksa varētu būt mazāka (tā tiktu sadalīta proporcionāli algai pie katra darba devēja un nodarbinātības kalendāra dienu skaitam), turklāt pienākums to maksāt būtu abiem darba devējiem. Publicēts žurnāla “Bilance” 2021. gada augusta (476.) numurā.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: