0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSKOMERCPRAKSEJauni ES mēroga noteikumi īstermiņa īres pakalpojumu tirgus regulēšanai

Jauni ES mēroga noteikumi īstermiņa īres pakalpojumu tirgus regulēšanai

Jaunās regulas mērķis ir novērtēt īstermiņa nomas pakalpojumu faktisko ietekmi uz mājokļu tirgu un ļaut vietējām iestādēm šo jomu atbilstoši regulēt. Ceturtdien, 29. februārī, Eiropas Parlaments pieņēma saskaņotas prasības par to, kā būtu jāievāc un jāsniedz dati par īstermiņa nomas pakalpojumiem, 493 deputātiem balsojot “par”, 14 “pret” un 33 deputātiem atturoties. Jaunās regulas mērķis ir veicināt pārredzamu un atbildīgu platformu ekonomiku Eiropas Savienībā, vienlaikus aizsargājot patērētājus no krāpnieciskiem īstermiņa nomas piedāvājumiem. Vienkārša reģistrācijas procedūra Tiešsaistes platformām, kas moderē īstermiņa nomas pakalpojumus, būs jāievēro ikvienā teritorijā spēkā esošie noteikumi attiecībā uz reģistrācijas procedūrām un datu sniegšanu par tajās ievietotajiem sludinājumiem. Regula…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Jaunās regulas mērķis ir novērtēt īstermiņa nomas pakalpojumu faktisko ietekmi uz mājokļu tirgu un ļaut vietējām iestādēm šo jomu atbilstoši regulēt.

Ceturtdien, 29. februārī, Eiropas Parlaments pieņēma saskaņotas prasības par to, kā būtu jāievāc un jāsniedz dati par īstermiņa nomas pakalpojumiem, 493 deputātiem balsojot “par”, 14 “pret” un 33 deputātiem atturoties.

Jaunās regulas mērķis ir veicināt pārredzamu un atbildīgu platformu ekonomiku Eiropas Savienībā, vienlaikus aizsargājot patērētājus no krāpnieciskiem īstermiņa nomas piedāvājumiem.

Vienkārša reģistrācijas procedūra

Tiešsaistes platformām, kas moderē īstermiņa nomas pakalpojumus, būs jāievēro ikvienā teritorijā spēkā esošie noteikumi attiecībā uz reģistrācijas procedūrām un datu sniegšanu par tajās ievietotajiem sludinājumiem. Regula paredz ieviest vienkāršu tiešsaistes reģistrācijas procedūru, kas ļaus attiecīgajām iestādēm identificēt mitinātājus un to izīrētos īpašumus, un pārbaudīt to datus.

Drošāki nomas pakalpojumi ceļotājiem

Tiešsaistes platformām būs jānodrošina, ka mitinātāju sniegtā informācija ir uzticama un pilnīga, un sludinājumā būtu skaidri norādīts reģistrācijas numurs. Platformām būs arī jāpieliek pūles, lai izlases veidā veiktu informācijas pārbaudi. Kompetentās pārvaldes iestādes varēs apturēt reģistrācijas numurus, lūgt platformām izņemt nelikumīgus sludinājumus, kā arī piemērot sankcijas platformām vai mitinātājiem, kas pārkāpj noteikumus.

Datu apmaiņa

ES dalībvalstis izveidos vienotu digitālo ieejas punktu, kur platformām ik mēnesi būs jāiesniedz dati par mitinātāju darbību (piemēram, izīrēto nakšu skaits, viesu skaits, adreses, reģistrācijas numuri, sludinājumu saites tiešsaistē). Šo datu apkopošana ļaus iestādēm uzraudzīt atbilstību mītnes reģistrācijas procesiem un īstenot atbilstošu politiku īstermiņa mājokļu īres nozarē.

Ziņotāja Kima Van Sparrentaka (Zaļie/EFA, Nīderlande) sacīja: "Pilsētās strauji pieaug nelikumīgu īstermiņa brīvdienu īres piedāvājumu skaits. Tas sadārdzina un sarežģī dzīves iespējas visas Eiropas pilsētās. Saskaņā ar šo likumu platformām ir jādalās ar saviem datiem ar vietējām varas iestādēm, kas ļaus tām labāk piemērot noteikumus par brīvdienu īres piedāvājumiem, lai mājokļi būtu joprojām pieejami vietējiem iedzīvotājiem”.

Turpmākie soļi

Kad regulu apstiprinās arī Padome, tā tiks publicēts ES Oficiālajā Vēstnesī un būs jāpiemēro pēc 24 mēnešiem.

Vispārīga informācija

Īstermiņa naktsmītņu nomas piedāvājumu apjoms ir ievērojami palielinājies, darbību izvēršot tādām tiešsaistes platformām kā Airbnb, Booking, Expedia un TripAdvisor. Šāda veida naktsmītnes veido aptuveni ceturtdaļu no kopējā tūristu mītņu piedāvājuma ES. Lai gan šis fenomens sniedz ieguvumus saimniekiem, tūristiem un daudziem reģioniem, daži pētnieki apgalvo, ka atbilstošu noteikumu trūkums rada mājokļu cenu pieaugumu, veicina pastāvīgo iedzīvotāju pārcelšanos uz dzīvi citviet, rada pārmērīgu tūrismu un negodīgu konkurenci.

Īstermiņa īres piedāvājumu reģistrācijas sistēmas ievērojami atšķiras gan ES dalībvalstu vidū, gan pat vienas dalībvalsts ietvaros. Saskaņā ar Komisijas sniegto informāciju, 2022. gadā 23 dalībvalstīs bija noteikta veida procedūras valsts, reģionālā un/vai vietējā līmenī, bet citas apsvēra iespēju šādas procedūras ieviest.

"Bilances" abonēšanai - dažādas iespējas. Izvēlies sev izdevīgāko!

Interesenti var izvēlēties, kā abonēt un lasīt BILANCI - to iespējams saņemt gan drukātā veidā savā pastkastītē, gan lasīt e-vidē portālā tiešsaistē, gan izvēlēties Grāmatveža komplektu vai Bilances Zelta komplektu, kam arī iespējams gan papīra, gan elektroniskais formāts. Uzziniet vairāk, kādas iespējas piedāvā katrs no variantiem!