0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAKā apmaksāt darbnespējas lapu A, kas izsniegta pēc lapas B?

Kā apmaksāt darbnespējas lapu A, kas izsniegta pēc lapas B?

Maija Grebenko, Mg.sci.oec., žurnāla Bilance galvenā redaktore

Darbiniekam izsniegta darbnespējas lapa B sakarā ar aizdomām par Covid–19, bet vēlāk noskaidrojās, ka tā ir cita saslimšana, un no ceturtās dienas izsniegta lapa A. Kā apmaksāt slimības turpinājumu? Atbilde Saskaņā ar likuma "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu" pārejas noteikumu 46. punktu, (..) ja personai izsniegta darbnespējas lapa akūtu augšējo elpceļu infekciju dēļ, par laiku no darbnespējas pirmās dienas līdz darbnespējas trešajai dienai izsniedz darbnespējas lapu B bez personas personīgas apskates (attālināti) un par šo periodu piešķir slimības pabalstu 80…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Kā apmaksāt darbnespējas lapu A, kas izsniegta pēc lapas B?
Ilustrācija: Arvis Villa

Darbiniekam izsniegta darbnespējas lapa B sakarā ar aizdomām par Covid–19, bet vēlāk noskaidrojās, ka tā ir cita saslimšana, un no ceturtās dienas izsniegta lapa A. Kā apmaksāt slimības turpinājumu?

Atbilde

Maija Grebenko
Maija Grebenko, Mg.sci.oec.,
žurnāla Bilance galvenā redaktore. Foto: Aivars Siliņš

Saskaņā ar likuma "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu" pārejas noteikumu 46. punktu, (..) ja personai izsniegta darbnespējas lapa akūtu augšējo elpceļu infekciju dēļ, par laiku no darbnespējas pirmās dienas līdz darbnespējas trešajai dienai izsniedz darbnespējas lapu B bez personas personīgas apskates (attālināti) un par šo periodu piešķir slimības pabalstu 80 procentu apmērā no pabalsta saņēmēja vidējās apdrošināšanas algas. Ja persona ir nosūtīta veikt analīzes par saslimšanu ar Covid–19 un analīzes:

1) ir negatīvas, bet darbnespēja turpinās, izsniegtā darbnespējas lapa B noslēdzama trešajā darbnespējas dienā un atverama darbnespējas lapa A. Slimības nauda izmaksājama šā likuma 36. pantā noteiktajā kārtībā (..)

Savukārt minētajā pantā jāpievērš uzmanība tā sauktajam atslēgvārdam:

[A lapu apmaksā] ne mazāk kā 80 procentu apmērā — par laiku no ceturtās darba nespējas dienas, taču ne ilgāk par 10 kalendāra dienām. Tātad atskaites punkts ir pirmā darbnespējas diena, bet, sākot ar ceturto, — 80%. Šādi darba devējam būtu jāapmaksā darbnespēja par 7 kalendāra dienām. 

Šāda kārtība paredzēta periodā no 2020. gada 16. novembra līdz 2021. gada 30. jūnijam. Iespējams, darbnespēja turpināsies un darbiniekam no 11. dienas būs izsniegta atkārtotā lapa B.

Publicēts žurnāla “Bilance” 2021. gada aprīļa (472.) numurā.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: