0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

ŽURNĀLS BILANCEBILANCES RAKSTIKā atspoguļot grāmatvedībā un PVN deklarācijā, ja prece saņemta no Lietuvas

Kā atspoguļot grāmatvedībā un PVN deklarācijā, ja prece saņemta no Lietuvas

Anna Vilka, AS Baker Tilly Baltics Nodokļu un Grāmatvedības ārpakalpojumi

SIA, PVN maksātāja (Latvija), saņem no Lietuvas gaļas pārstrādes uzņēmuma, PVN maksātāja, gaļas izstrādājumus. Pavadzīmē norādītā summa: par preci 33,43 eiro, PVN 0% saskaņā ar Lietuvas normatīvajiem aktiem. Pavisam apmaksai: 33,43 eiro. Pievienots CMR dokuments. Kā atspoguļot darījumu grāmatvedībā saistībā ar PVN un PVN deklarācijā? Atbilde Atbildot uz lasītāja jautājumu, pieņemam, ka preces tika transportētas no Lietuvas uz Latviju, līdz ar to preču iegādes vieta šajā gadījumā ir Latvija.  PVN deklarēšanas brīdis par preču iegādi no Lietuvas PVN maksātāja Saskaņā…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Prece saņemta no Lietuvas
Foto: © Victoria Shes – Unsplash

SIA, PVN maksātāja (Latvija), saņem no Lietuvas gaļas pārstrādes uzņēmuma, PVN maksātāja, gaļas izstrādājumus. Pavadzīmē norādītā summa: par preci 33,43 eiro, PVN 0% saskaņā ar Lietuvas normatīvajiem aktiem. Pavisam apmaksai: 33,43 eiro. Pievienots CMR dokuments. Kā atspoguļot darījumu grāmatvedībā saistībā ar PVN un PVN deklarācijā?

Atbilde

Anna Vilka, AS Baker Tilly Baltics Nodokļu un Grāmatvedības ārpakalpojumi
Anna Vilka,
AS Baker Tilly Baltics
Nodokļu un Grāmatvedības ārpakalpojumi
Foto: Aivars Siliņš

Atbildot uz lasītāja jautājumu, pieņemam, ka preces tika transportētas no Lietuvas uz Latviju, līdz ar to preču iegādes vieta šajā gadījumā ir Latvija. 

PVN deklarēšanas brīdis par preču iegādi no Lietuvas PVN maksātāja

Saskaņā ar Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likuma 121. panta 1. daļu, iegādājoties preces no reģistrēta PVN maksātāja Eiropas Savienībā (ES), norāda tā taksācijas perioda nodokļa deklarācijā, kad ir veikta preču iegāde ES teritorijā (tas ir, kad iegūtas tiesības rīkoties ar lietu kā īpašniekam, bet ne vēlāk par brīdi, kad preces ir saņemtas) un ir izrakstīts nodokļa rēķins. 

Savukārt PVN likuma 121. panta 2. daļā ir norādīts, ka, ja nodokļa rēķins nav izrakstīts līdz preču piegādei sekojošā mēneša 15. datumam, aprēķināto nodokli par preču iegādi ES teritorijā norāda nodokļa deklarācijā par nākamo taksācijas periodu pēc preču iegādes ES teritorijā.

PVN deklarācijā par to pašu taksācijas periodu, kad Latvijas PVN maksātājam ir norādīts aprēķinātais PVN par preču iegādi ES, tam ir tiesības atskaitīt priekšnodokli saskaņā ar PVN likuma 97. panta otro daļu, ja preces iegādātas ar PVN apliekamu darījumu nodrošināšanai.

Darījuma atspoguļošana PVN deklarācijā

Preču iegāde, kur tiek piemērota standarta Latvijas 21% PVN likme, tiek norādīta PVN deklarācijā šādi:

  • PVN deklarācijas 50. rindā jānorāda darījuma summa bez PVN 33,43 eiro apmērā, 
  • PVN deklarācijas 55. rindā aprēķinātais 21% PVN 7,02 eiro apmērā,
  • PVN deklarācijas 64. rindā aprēķinātais priekšnodoklis 7,02 eiro apmērā. 

Pievēršam uzmanību, ka, ja tomēr iegādātās preces netiks izmantotas ar PVN apliekamu darījumu nodrošināšanai, tad neatskaitāmais priekšnodoklis papildus jānorāda PVN deklarācijas 66. rindā. 

Darījums ir arī jānorāda PVN 1–II pielikumā saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr. 40 "Noteikumi par pievienotās vērtības nodokļa deklarācijām" 29. punktu.

Publicēts žurnāla “Bilance” 2021. gada februāra (470.) numurā.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: