0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAKā grāmatvedībā uzrādīt Rīgā ieviesto nodevu par atpūtnieku un tūristu uzņemšanu?

Kā grāmatvedībā uzrādīt Rīgā ieviesto nodevu par atpūtnieku un tūristu uzņemšanu?

Ar Rīgas domes 2022. gada 9. novembra saistošajiem noteikumiem Nr. RD-22-173-sn “Par pašvaldības nodevu par atpūtnieku un tūristu uzņemšanu Rīgā” no 2023. gada 1. janvāra galvaspilsētā ir ieviesta pašvaldības nodeva par atpūtnieku un tūristu uzņemšanu (turpmāk – nodeva). Nodevas mērķis ir gūt papildu līdzekļus tūrisma jomu atbalstošu vai tūrisma infrastruktūru attīstošu projektu realizācijas veicināšanai un Rīgas kā pilsētas starptautiskās atpazīstamības veicināšanai. Nodevas likme par katru atpūtnieka vai tūrista pavadīto nakti tūristu mītnē ir 1 eiro, bet ne vairāk kā 10 eiro par kopējo nepārtraukto uzturēšanās laiku tūristu mītnē. Nodevas maksātāji ir personas,…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Naval S on Visualhunt.com

Ar Rīgas domes 2022. gada 9. novembra saistošajiem noteikumiem Nr. RD-22-173-sn Par pašvaldības nodevu par atpūtnieku un tūristu uzņemšanu Rīgā no 2023. gada 1. janvāra galvaspilsētā ir ieviesta pašvaldības nodeva par atpūtnieku un tūristu uzņemšanu (turpmāk – nodeva).

Nodevas mērķis ir gūt papildu līdzekļus tūrisma jomu atbalstošu vai tūrisma infrastruktūru attīstošu projektu realizācijas veicināšanai un Rīgas kā pilsētas starptautiskās atpazīstamības veicināšanai. Nodevas likme par katru atpūtnieka vai tūrista pavadīto nakti tūristu mītnē ir 1 eiro, bet ne vairāk kā 10 eiro par kopējo nepārtraukto uzturēšanās laiku tūristu mītnē.

Nodevas maksātāji ir personas, kuras Rīgas tūristu mītnēs uzņem atpūtniekus un tūristus par maksu, tajā skaitā personas, kas tūristiem izīrē dzīvojamās telpas, ja uz minēto situāciju nav attiecināms Dzīvojamo telpu īres likuma regulējums.

Nodevas maksātājs iekasē nodevu no mītnē uzņemtiem atpūtniekiem un tūristiem.

Attaisnojuma dokumenti

Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē, ka saņemto samaksu par mītnē uzņemtiem atpūtniekiem un tūristiem apliecina ar darījumu apliecinošu dokumentu (t. i., čeku vai kvīti), kam jāsatur Ministru kabineta 2014. gada 11. februāra noteikumos Nr. 96Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība noteiktie rekvizīti.

Attaisnojuma dokumentos (t. i., čekā vai kvītī) nodevas apmērs jānorāda atsevišķā čeka pozīcijā.

Nodevas uzrādīšana grāmatvedībā

Nodevas maksātājam ir pienākums līdz katra kalendāra mēneša 20. datumam ar e-pakalpojuma starpniecību Rīgas domes portālā iesniegt pārskatu par tūristu mītnē iepriekšējā mēnesī uzņemto atpūtnieku un tūristu skaitu un aprēķināto nodevu.

Šis pārskats ir uzskatāms par nodokļu deklarāciju, un, pamatojoties uz šo grāmatvedības attaisnojuma dokumentu, tiek izdarīti ieraksti grāmatvedības reģistros.

Saskaņā ar šajā pārskatā uzrādīto informāciju nodevas maksātajam vienlaikus rodas debitoru parāds (atpūtnieki un tūristi) un kreditoru parāds (Rīgas valstspilsētas pašvaldība) aprēķinātās nodevas apmērā.

Nodevas maksātājs, iekasējot nodevu no mītnē uzņemtiem atpūtniekiem un tūristiem, ar saņemto naudu grāmatvedības reģistros dzēš debitoru parādu.

Nodevas maksātājs, iemaksājot saņemto naudu Rīgas valstspilsētas pašvaldības budžetā par iepriekšējo ceturksni aprēķināto nodevu, dzēš saistības pret kreditoru – Rīgas valstspilsētas pašvaldību.

Vairāk informācijas: https://pip.riga.lv/turisma-nodeva/.

Jautājumus par materiāla saturu var uzdot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmas sadaļā “Sarakste ar VID” vai pa tālruni +371 67120000.