Kā PVN deklarācijā uzrādāma apmaksa par celtniecības materiāliem, ja avansa rēķins izsniegts pagājušā gada decembrī

Mg. oec. ILZE BIRZNIECE, sertificēta nodokļu konsultante

(0)

Ilze Birzniece plz.lv eksperteJautājums: 2019. gada 10. decembrī saņēmām avansa rēķinu 1200 EUR par celtniecības materiāliem, rēķins tika samaksāts daļēji 17. decembrī 800 EUR un atlikusī summa 2020. gada 7. janvārī. Kā šāds rēķins un tā apmaksa uzrādāma PVN deklarācijā?

Atbildi sagatavoja Mg. oec. ILZE BIRZNIECE, sertificēta nodokļu konsultante, diplomēta juriste,  SIA “Konsultācijas un Audits” valdes locekle. Vairāk nekā 10 gadu pieredze nodokļu kursa mācīšanā.

Ja par precēm 2019. gadā ir samaksāts daļējs avansa maksājums saskaņā ar preču piegādātāja 2019. gadā izrakstīto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) rēķinu, bet atlikusī summa tiek samaksāta 2020. gadā, tad katrai darījuma vērtības daļai – sākotnējai un atlikušajai piemērojams savs PVN režīms, kas bija spēkā darījuma brīdī, tas ir, 2019. gadā samaksātai summai piemērojama apgrieztā jeb reversā PVN maksāšanas kārtība, bet 2020. gadā samaksātai summai piemērojama vispārīgā PVN maksāšanas kārtība.

Pirmā darījuma daļa uzrādāma attiecīgajā 2019. gada decembra PVN deklarācijā, bet otrā darījuma daļa uzrādāma attiecīgajā 2020. gada janvāra PVN deklarācijā.

Šajā gadījumā preču pārdevējam ir jāveic izrakstītā PVN avansa rēķina anulēšana, jāizsniedz jauns PVN rēķins par samaksāto avansu 2019. gada decembrī, piemērojot apgriezto PVN maksāšanas kārtību, un jauns PVN rēķins par samaksāto avansu 2020. gada janvārī, piemērojot vispārējo PVN maksāšanas kārtību.

Vairāk par jaunumiem PVN piemērošanā varēsiet uzzināt, ja apmeklēsiet Ilzes Birznieces vadīto BILANCES AKADĒMIJAS 19. martā rīkoto semināru “Svarīgākie PVN jautājumi 2020. gada sākumā”.

Informācija par semināru šeit.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)