0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAKā rīkoties, ja pēc iesniegšanas VID EDS ir konstatēta kļūda PVN 2 un PVN 3 deklarācijas aizpildīšanā?

Kā rīkoties, ja pēc iesniegšanas VID EDS ir konstatēta kļūda PVN 2 un PVN 3 deklarācijas aizpildīšanā?

Sagatavots pēc VID informācijas

Vēršam uzmanību, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) maijā ir aktualizējis informatīvo materiālu "Par atsevišķiem jautājumiem PVN deklarāciju aizpildīšanā Elektroniskās deklarēšanas sistēmā". Tajā apskatītas situācijas kā rīkoties, ja pēc iesniegšanas VID elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) ir konstatēta kļūda PVN 2 un PVN 3 deklarācijas aizpildīšanā, nepieciešams iesniegt labojumus. Kārtība, kādā aizpildāma PVN deklarācija un tās pielikumi, noteikta Ministru kabineta 2013. gada 15. janvāra noteikumos Nr. 40 „Noteikumi par pievienotās vērtības nodokļa deklarācijām”, kur var skatīt detalizētāku informāciju par PVN deklarāciju aizpildīšanu. Piemēram, ja konstatēts, ka par kādā no iepriekšējiem periodiem PVN 2…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Foto: Olia Danilevich from Pexels

Vēršam uzmanību, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) maijā ir aktualizējis informatīvo materiālu Par atsevišķiem jautājumiem PVN deklarāciju aizpildīšanā Elektroniskās deklarēšanas sistēmā. Tajā apskatītas situācijas kā rīkoties, ja pēc iesniegšanas VID elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) ir konstatēta kļūda PVN 2 un PVN 3 deklarācijas aizpildīšanā, nepieciešams iesniegt labojumus.

Kārtība, kādā aizpildāma PVN deklarācija un tās pielikumi, noteikta Ministru kabineta 2013. gada 15. janvāra noteikumos Nr. 40 „Noteikumi par pievienotās vērtības nodokļa deklarācijām”, kur var skatīt detalizētāku informāciju par PVN deklarāciju aizpildīšanu.

Piemēram, ja konstatēts, ka par kādā no iepriekšējiem periodiem PVN 2 pārskatā norādītais darījums ir jāanulē, tad:

1) jānorāda veiktās preču piegādes un sniegtos pakalpojumus Eiropas Savienības teritorijā tikai attiecīgā taksācijas perioda PVN 3 pārskatā (rindiņa „V” jāaizpilda tāpat kā iepriekš aizpildīta PVN 2 pārskatā, savukārt rinda „J” – atstājama tukša – arī bez „0,00”);
2) pēc pārbaudīšanas un saglabāšanas, PVN 3 pārskatu jāiesniedz VID;
3) jānokopē iepriekš iesniegta attiecīgā taksācijas perioda PVN deklarācija;
4) jāveic nepieciešamos kļūdu labojumus PVN taksācijas perioda deklarācijas rindiņās (piemēram, 45. vai 48.2rindiņā);
5) pēc pārbaudīšanas un saglabāšanas, PVN deklarācijas labojumu jāiesniedz VID (neņemot vērā EDS brīdinājumu par PVN 2 pārskata nepieciešamību).

Savukārt, ja konstatēts, ka jāveic labojumi par veiktajām preču piegādēm un sniegtajiem pakalpojumiem Eiropas Savienības teritorijā, kas nebija jāuzrāda PVN 2 pārskatā, tad:

1) jānokopē iepriekš iesniegtā PVN taksācijas perioda deklarācija;
2) jāveic nepieciešamos kļūdu labojumus PVN 1 pārskata III daļā „Aprēķinātais nodoklis par piegādātajām precēm un sniegtajiem pakalpojumiem”;
3) jāveic nepieciešamos kļūdu labojumus PVN taksācijas perioda deklarācijas rindiņās (piemēram, 48.2rindiņā).
4) pēc pārbaudīšanas un saglabāšanas, PVN deklarācijas labojumu jāiesniedz VID (ne PVN 2, ne PVN 3 pārskatos izmaiņas nav jāveic).

Tāpat informatīvajā materiālā skaidrots, kā iesniedzama deklarācija, ja mainās taksācijas periods vI, ja nodokļa maksātājs ir izslēgts no VID PVN maksātāju reģistra.

Papildus var izmantot arī VID metodisko materiālu “Par pievienotās vērtības nodokļa deklarācijas un tās pielikumu aizpildīšanu” un  “Pievienotās vērtības nodokļa deklarācijas pielikumu aizpildīšana preču piegādes uz noliktavu citā dalībvalstī darījumos”.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: