0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

PERSONĀLSKā uzzināt, vai darbinieks ir arodbiedrības biedrs?

Kā uzzināt, vai darbinieks ir arodbiedrības biedrs?

Ikars Kubliņš, BilancePLZ

Jautājums: Kā uzzināt, vai darbinieks ir arodbiedrības biedrs? Atbildi zvērinātu advokātu biroja "Sorainen" seminārā “Datu aizsardzība uzņēmuma ikdienā” sniedza Andis Burkevics, “Sorainen” vadošais speciālists, zvērināts advokāts, sertificēts personas datu aizsardzības speciālists: "Saskaņā ar pašreiz spēkā esošo Darba likumu, ir tikai viens gadījums, kad darba devējam ir tiesības prasīt darbiniekam šādu informāciju. Tas ir - īsi pirms tam, kad darba devējs ir nodomājis uzteikt darba līgumu. Šādā gadījumā jautājums jāuzdod rakstveidā un darbiniekam rakstveidā arī jāsniedz atbilde. Darbiniekam gan nav obligāts pienākums šo atbildi sniegt, taču, ja darbinieks to nedara, tad darba devējam ir…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Noelle Otto from Pexels

Jautājums: Kā uzzināt, vai darbinieks ir arodbiedrības biedrs?

Atbildi zvērinātu advokātu biroja "Sorainen" seminārā “Datu aizsardzība uzņēmuma ikdienā” sniedza Andis Burkevics, “Sorainen” vadošais speciālists, zvērināts advokāts, sertificēts personas datu aizsardzības speciālists:

"Saskaņā ar pašreiz spēkā esošo Darba likumu, ir tikai viens gadījums, kad darba devējam ir tiesības prasīt darbiniekam šādu informāciju. Tas ir - īsi pirms tam, kad darba devējs ir nodomājis uzteikt darba līgumu. Šādā gadījumā jautājums jāuzdod rakstveidā un darbiniekam rakstveidā arī jāsniedz atbilde. Darbiniekam gan nav obligāts pienākums šo atbildi sniegt, taču, ja darbinieks to nedara, tad darba devējam ir tiesības pieņemt, ka darbinieks nav arodbiedrības biedrs." 

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: