0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAKLIENTU IZPĒTE, SANKCIJASKādi ir biežākie ārpakalpojumu grāmatvežu pārkāpumi saistībā ar aizdomīgo darījumu kontroli?

Kādi ir biežākie ārpakalpojumu grāmatvežu pārkāpumi saistībā ar aizdomīgo darījumu kontroli?

Ikars Kubliņš, BilancePLZ

Jautājums Par ko visbiežāk tiek sodīti ārpakalpojumu grāmatveži saistībā ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas (NILLTPFN) prasību neievērošanu? Kādas ir tendences šo sodu dinamikā - vai šo gadījumu skaits pieaug? Atbild Ilona Torgašova, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Juridiskās un pirmstiesas strīdu izskatīšanas pārvaldes Administratīvo strīdu daļas vadītāja: VID ir izveidota Nelegāli iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas pārvalde, lai sekotu līdzi šim jautājumam. Pārvalde gada laikā veic aptuveni 1000 pārbaudes, bet rezultāti nav tik dramatiski…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Pexels.com

Jautājums

Par ko visbiežāk tiek sodīti ārpakalpojumu grāmatveži saistībā ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas (NILLTPFN) prasību neievērošanu? Kādas ir tendences šo sodu dinamikā - vai šo gadījumu skaits pieaug?

Ilona Torgašova, VID Juridiskās un pirmstiesas strīdu izskatīšanas pārvaldes Administratīvo strīdu daļas vadītāja

Atbild Ilona Torgašova, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Juridiskās un pirmstiesas strīdu izskatīšanas pārvaldes Administratīvo strīdu daļas vadītāja:

VID ir izveidota Nelegāli iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas pārvalde, lai sekotu līdzi šim jautājumam. Pārvalde gada laikā veic aptuveni 1000 pārbaudes, bet rezultāti nav tik dramatiski - pārkāpumi tiek konstatēti apmēram 10% gadījumu. Apstrīdēto lēmumu īpatsvars  ir liels - piemēram, šogad apstrīdēti jau 69 gadījumi. Kā zināms, katram likuma subjektam ir jāizstrādā iekšējā kontroles sistēma, kādā tas pārbauda potenciālos klientus un konstatē aizdomīgos darījumus. Biežāk konstatētais pārkāpums ir vai nu šīs kontroles sistēmas neesamība vai neprecizēšana atbilstoši normatīvo aktu grozījumiem (jo aizdomīgo darījumu pazīmes mainās). Tāpat konstatēti pārkāpumi par nepilnīgu klientu pārbaužu veikšanu (piemēram, netiek noskaidrota saistība ar politiski nozīmīgām personām), kā arī neziņošana par aizdomīgiem darījumiem, kas ir pats būtiskākais pārkāpums.

Plaša intervija ar VID Juridiskās un pirmstiesas strīdu izskatīšanas pārvaldes amatpersonām par to, kā risināmi nodokļu strīdi starp VID un nodokļu maksātājiem - būs lasāma žurnāla BILANCES JURIDISKIE PADOMI oktobra numurā! 

Ieskatieties arī portāla sadaļā "GRĀMATVEDĪBA" un tās apakšsadaļā "KLIENTU IZPĒTE", kur par aizdomīgu darījumu kontroles un iekšējās kontroles izveides tematiem atradīsit daudz noderīgas publicētas informācijas.