Kādos gadījumos jāmaina uzņēmuma grāmatvedības politika?

Ikars Kubliņš, BilancePLZ

(0)

Uzņēmuma grāmatvedības politika nav uz mūžiem akmenī iekalts dokuments, un ir situācijas, kad tā jāmaina/jāaktualizē, atgādina biznesa augstskolas “Turība” Finanšu un grāmatvedības programmu direktore Anna Medne.

Pirmais gadījums, kad grāmatvedības politikā jāveic izmaiņas, ir normatīvā regulējuma grozījumi. “Pirmkārt, tie ir nodokļu likumi, kas būtiski ietekmē uzņēmuma situāciju,” skaidro A. Medne.

Otrs gadījums – ja pašā uzņēmumā mainījušies tā darbības apstākļi, kā rezultātā līdzšinējā grāmatvedības politika vairs neveicina to, ka uzņēmuma finanšu pārskats atbilst likuma prasībai un sniedz patiesu un skaidru priekšstatu par komercsabiedrības līdzekļiem, saistībām, finansiālo stāvokli.

Treškārt, uzņēmuma grāmatvedības politiku var mainīt arī tad, ja secināts, ka politikas maiņa nodrošinās ticamāku un atbilstošāku priekšstatu par attiecīgo saimniecisko darījumu, faktu un notikumu vai apstākļu ietekmi uz sabiedrības finansiālo stāvokli, peļņu vai zaudējumiem un naudas plūsmu. “Mainot grāmatvedības politiku, precīzāk jānosaka konkrētā uzņēmuma īpatnības, kā arī tas, kā darījumi vai darījumu grupa ietekmē uzņēmuma finansiālo situāciju,” piebilst eksperte.

Annas Mednes semināru “Grāmatvedības organizācijas dokumenti, attaisnojošie dokumenti. Grāmatvedības politika” iespējams iegādāties “Bilances Akadēmijas” mājaslapā.

Lasiet arī:

Kas jāņem vērā, izstrādājot uzņēmuma inventarizācijas kārtību? (I)

Kas noteikti jāapraksta grāmatvedības organizācijas dokumentos?

Kontu plāns un pamatlīdzekļu novērtēšana – daži vērā ņemami aspekti

Kā pārbaudīt, vai saliktais konts izveidots pareizi?

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)