0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

ŽURNĀLS BILANCEBILANCES RAKSTIKam netiks rēķinātas minimālās iemaksas?

Kam netiks rēķinātas minimālās iemaksas?

Redakcija

Likuma "Par valsts sociālo apdrošināšanu" 20.4 panta ceturtās daļas 4. punktā minēts atbrīvojums no minimālajām sociālajām iemaksām šādā gadījumā: VSAA nerēķinās minimālās iemaksas par personu, kuras pašas vai laulātā algas nodokļa grāmatiņā ir reģistrēts bērns, kas nav sasniedzis triju gadu vecumu. Lūdzu, paskaidrojiet, kuram no vecākiem vai arī abiem tiks piemērota šī norma? Atbilde Komentējot jautājumu, Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūra atbild: tiesību normās ir noteiktas personu grupas, kurām minimālās obligātās iemaksas nepiemēros. To vidū ir personas, kuras pašas vai laulātā algas nodokļa grāmatiņā ir reģistrēts bērns, kas nav sasniedzis triju gadu vecumu.…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Kam netiks rēķinātas minimālās iemaksas
Foto: Emma Bauso – Pexels

Likuma “Par valsts sociālo apdrošināšanu” 20.4 panta ceturtās daļas 4. punktā minēts atbrīvojums no minimālajām sociālajām iemaksām šādā gadījumā: VSAA nerēķinās minimālās iemaksas par personu, kuras pašas vai laulātā algas nodokļa grāmatiņā ir reģistrēts bērns, kas nav sasniedzis triju gadu vecumu. Lūdzu, paskaidrojiet, kuram no vecākiem vai arī abiem tiks piemērota šī norma?

Atbilde

Komentējot jautājumu, Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūra atbild: tiesību normās ir noteiktas personu grupas, kurām minimālās obligātās iemaksas nepiemēros. To vidū ir personas, kuras pašas vai laulātā algas nodokļa grāmatiņā ir reģistrēts bērns, kas nav sasniedzis triju gadu vecumu. Tas nozīmē, ka  minimālās VSAOI netiks aprēķinātas abiem bērna vecākiem (ja katra vecāka ceturkšņa ienākumi nesasniedz 1500 eiro).

Publicēts žurnāla “Bilance” 2021. gada jūlija (475.) numurā.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: