0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIKo paredz jaunākie grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā?

Ko paredz jaunākie grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā?

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta informācijas

Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē, ka 2021. gada 9. decembrī ir pieņemti grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā, kas stāsies spēkā 2022. gada 1. janvārī (atsevišķi grozījumi – 2022. gada 1. februārī). Grozījumi 39. panta trešās daļas 3. punktā, 90. pantā un 117. panta piektās daļas 4. punktā noteic, ka ar 2022. gada 1. februāri tiek ieviesta obligāta vienota depozīta sistēma gan atkārtoti lietojamam, gan vienreiz lietojamam dzērienu iepakojumam. 2022. gada 1. februārī stāsies spēkā grozījumi attiecībā uz darījuma vērtības noteikšanu un valsts budžetā maksājamā nodokļa noteikšanu, lai, iesniedzot deklarāciju par taksācijas gadu, varētu koriģēt ar nodokli…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Foto: ELEVATE from Pexels

Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē, ka 2021. gada 9. decembrī ir pieņemti grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā, kas stāsies spēkā 2022. gada 1. janvārī (atsevišķi grozījumi – 2022. gada 1. februārī).

  • Grozījumi 39. panta trešās daļas 3. punktā, 90. pantā un 117. panta piektās daļas 4. punktā noteic, ka ar 2022. gada 1. februāri tiek ieviesta obligāta vienota depozīta sistēma gan atkārtoti lietojamam, gan vienreiz lietojamam dzērienu iepakojumam.

2022. gada 1. februārī stāsies spēkā grozījumi attiecībā uz darījuma vērtības noteikšanu un valsts budžetā maksājamā nodokļa noteikšanu, lai, iesniedzot deklarāciju par taksācijas gadu, varētu koriģēt ar nodokli apliekamo preces vērtību par atpakaļ nesaņemto atkārtoti lietojamo dzērienu iepakojumu.

Darījuma ar nodokli apliekamajā vērtībā neiekļauj maksu par atkārtoti lietojamo dzērienu iepakojumu, kam piemēro depozīta sistēmu.

Depozīta iepakotājam ir pienākums iesniegt deklarāciju par taksācijas gadu, kurā jākoriģē piegādātās preces ar PVN apliekamā vērtība par iepriekšējā gadā nesaņemtā depozīta iepakojuma vērtību, kā rezultātā jāiemaksā valsts budžetā aprēķinātā PVN summa. Ar PVN apliekamā vērtība ir jākoriģē par summu, kas ir vienāda ar atpakaļ nesaņemtā depozīta iepakojuma vērtību.

  • Grozījumi 65. panta otrajā daļā, 66. panta pirmajā, piektajā, sestajā un septītajā daļā, 67. panta pirmajā, otrajā un 2.1 daļā – par izmaiņām VID saziņā ar nodokļa maksātājiem (tai skaitā arī par reģistrācijas brīdi VID Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātāju reģistrā, pamatojoties uz grozījumiem likumā “Par nodokļiem un nodevām”.

Likumā Par nodokļiem un nodevām attiecībā uz nodokļu administrēšanas procesu ir noteikts vispārējs regulējums, tāpēc Pievienotās vērtības nodokļa likumā nav nepieciešams identisks regulējums. Grozījumi likuma “Par nodokļiem un nodevām” 7.2 pantā stāsies spēkā 2022. gada 1. janvārī, un tādējādi mainīsies VID administratīvo aktu, lēmumu, dokumentu un informācijas paziņošanas un nodokļu maksātāju saziņas kārtība ar VID.

Tiek noteikts viens administratīvo aktu paziņošanas veids – Elektroniskās deklarēšanas sistēma (turpmāk – EDS). Atbilstoši likuma “Par nodokļiem un nodevām” 7.2 panta otrajai daļai VID izdotais administratīvais akts (arī nelabvēlīgs administratīvais akts) un citi lēmumi, dokumenti un informācija nodokļu maksātājam ir uzskatāmi par paziņotiem otrajā darbdienā pēc to ievietošanas EDS.

Lai paātrinātu informācijas apriti un samazinātu administratīvo slogu, elektroniskā saziņa piemērojama arī attiecībā uz kārtību, kādā iesniedzami iesniegumi, kas adresēti VID un kas saistīti ar nodokļu administrēšanu, tomēr paredzēts izņēmums attiecībā uz tādas fiziskās personas iesniegumu iesniegšanu, kura neveic saimniecisko darbību.

Visa saziņa starp personām, kas veic saimniecisko darbību, un VID notiks elektroniski, izmantojot EDS.

Mainās noteikumi, kas attiecas uz PVN grupas saziņas kārtību ar VID, un turpmāk saziņa ar PVN grupu notiks tikai elektroniski, izmantojot EDS.

  • Grozījumi 68. panta pirmajā, ceturtajā un sestajā daļā – attiecībā uz jauna dalībnieka reģistrāciju PVN grupā un dalībnieka izslēgšanu no PVN grupas.

PVN grupas iesniegumu par grozītu PVN grupas dibināšanas līgumu saistībā ar jauna dalībnieka pievienošanu PVN grupai vai dalībnieka izslēgšanu no PVN grupas iesniedz PVN grupas galvenais uzņēmums.

  • Grozījumi 74. panta otrajā un piektajā daļā – par izslēgšanu no VID PVN maksātāju reģistra.
Turpmāk nebūs nepieciešams, lai iesniegumu parakstītu gan PVN galvenais uzņēmums, gan pievienojamais vai izslēdzamais PVN grupas dalībnieks, jo galvenajam uzņēmumam tiek uzticēta saziņa ar VID un grozītajā PVN grupas dibināšanas līgumā PVN grupas dalībnieki ir izteikuši savu gribu.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: