0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIKo paredz jaunākie grozījumi Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā

Ko paredz jaunākie grozījumi Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā

Grozījumi Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā, ko Saeima trešajā galīgajā lasījumā pieņēma 2020. gada 30. janvārī,   stājas spēkā 12. februārī. Grozījumi pieņemti attiecībā uz jau esošu normu precizēšanu un jaunu normu ieviešanu. Kā informē zvērinātu advokātu birojs SORAINEN, likumā izmaiņas paredzētas attiecībā uz: hibrīdneatbilstību regulējuma ieviešanu; izceļošanas nodokļa piemērošanu; avansa maksājumiem, kas pārsniedz 12 mēnešu periodu; ieguldījumiem publiskajā infrastruktūrā; reprezentatīva automobiļa iegādes vērtības noteikšanu; nerezidenta ienākumu no nekustamā īpašuma atsavināšanas un iznomāšanas Latvijā; personāla ilgtspējas pasākumiem; pastāvīgo pārstāvniecību finanšu pārskata iesniegšanas termiņu; kapitāldaļu atsavināšanu. Izmaiņas veiktas arī likuma pārejas noteikumos, nosakot, ka likuma 2.…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
UIN
Foto: VisualHunt

Grozījumi Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā, ko Saeima trešajā galīgajā lasījumā pieņēma 2020. gada 30. janvārī,   stājas spēkā 12. februārī. Grozījumi pieņemti attiecībā uz jau esošu normu precizēšanu un jaunu normu ieviešanu.

Kā informē zvērinātu advokātu birojs SORAINEN, likumā izmaiņas paredzētas attiecībā uz:

  • hibrīdneatbilstību regulējuma ieviešanu;
  • izceļošanas nodokļa piemērošanu;
  • avansa maksājumiem, kas pārsniedz 12 mēnešu periodu;
  • ieguldījumiem publiskajā infrastruktūrā;
  • reprezentatīva automobiļa iegādes vērtības noteikšanu;
  • nerezidenta ienākumu no nekustamā īpašuma atsavināšanas un iznomāšanas Latvijā;
  • personāla ilgtspējas pasākumiem;
  • pastāvīgo pārstāvniecību finanšu pārskata iesniegšanas termiņu;
  • kapitāldaļu atsavināšanu.

Izmaiņas veiktas arī likuma pārejas noteikumos, nosakot, ka likuma 2. panta 3.1 daļa un 7.1 panta divpadsmitā daļa stājas spēkā 2022. gada 1. janvārī.

Savukārt likuma 8. panta piektās daļas 8. punkts piemērojams, sākot ar pārskata gadu, kas sākas 2019. gada 1. janvārī, bet likuma 8. panta četrpadsmitā daļa piemērojama aktīviem, kas iegādāti, sākot ar 2020. gada 1. janvāri.

Attiecīgi likuma 8. pants regulē ar saimniecisko darbību nesaistītos izdevumus. Šā panta piektās daļas 8. punkts paredz, ka, neatkarīgi no šajā pantā minētā ar saimniecisko darbību saistīti izdevumi ir arī izdevumi par transportlīdzekļa (izņemot reprezentatīvo automobili) degvielu neatkarīgi no tā, vai attiecīgais transportlīdzeklis ir izmantots tikai saimnieciskajā darbībā, pamatojoties uz faktiski nobraukto kilometru skaitu katrā mēnesī saskaņā ar transportlīdzeklim noteikto degvielas patēriņa normu uz 100 km, kas nepārsniedz izgatavotājrūpnīcas norādīto pilsētas cikla degvielas patēriņa normu vairāk kā par 20%, ja ir izpildīts viens no šādiem kritērijiem:

Tātad šis regulējums ir piemērojams jau par 2019. pārskata gadu!

Savukārt 8. panta četrpadsmitā daļa noteic, ka personāla ilgtspējas pasākumu izdevumos iekļauj pārskata gadā grāmatvedībā izmaksās iekļauto sociālās infrastruktūras aktīvu vērtības samazinājumu, kā arī šo aktīvu atlikušo vērtību, ja aktīvs tiek norakstīts.

Izdevumi saistībā ar sociālās infrastruktūras objektiem šā likuma izpratnē ir tādi objekti, kuri nav tieši saistīti ar maksātāja saimniecisko darbību un nav paredzēti dzīvesvietas nodrošināšanai darbiniekam. Tie ir:

  • darbinieku izmitināšanas izdevumi, ja darbs notiek arī nakts maiņās,
  • izdevumi par sportam, ēdināšanai un darbinieku bērnu pieskatīšanai paredzētajām telpām.

Tātad kopš 2020. pārskata gada šādi izdevumi ir attiecināmi uz personāla ilgtspējas pasākumiem!

Par citiem šā likuma grozījumiem sekojiet skaidrojumiem portālā arī turpmāk. Lasiet arī:

Par plānotajiem UIN likuma grozījumiem