0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

ŽURNĀLS BILANCEBILANCES RAKSTIMikrouzņēmuma īpašnieks un viņa darbinieki

Mikrouzņēmuma īpašnieks un viņa darbinieki

Maija Grebenko, Mg.sci.oec., žurnāla Bilance galvenā redaktore

Mikrouzņēmuma, kas maksā MUN, īpašnieks ir vecuma pensionārs, un viņš nodarbina divus darbiniekus — vecuma pensionāru un invalīdu. Par kuru no viņiem jāmaksā minimālās iemaksas? Atbilde 2021. gadā MUN maksātāji maksā nodokli 25% no ceturkšņa apgrozījuma līdz 25 000 eiro (un 40% no pārsnieguma summas), kura sastāvā iekļautas VSAOI 80% apmērā. Ja MUN maksātājs (īpašnieks) ir vecuma pensionārs, tad viņa kā pašnodarbinātās personas VSAOI likme ir 29,36%, no kuras VSAA aprēķinās iemaksas objektu un piefiksēs pensijas kapitālu. Kā vecuma pensionāram…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Mikrouzņēmuma īpašnieks un viņa darbinieki
Foto: Anna Shvets – Pexels

Mikrouzņēmuma, kas maksā MUN, īpašnieks ir vecuma pensionārs, un viņš nodarbina divus darbiniekus — vecuma pensionāru un invalīdu. Par kuru no viņiem jāmaksā minimālās iemaksas?

Atbilde

Maija Grebenko
Maija Grebenko, Mg.sci.oec.,
žurnāla Bilance galvenā redaktore. Foto: Aivars Siliņš

2021. gadā MUN maksātāji maksā nodokli 25% no ceturkšņa apgrozījuma līdz 25 000 eiro (un 40% no pārsnieguma summas), kura sastāvā iekļautas VSAOI 80% apmērā. Ja MUN maksātājs (īpašnieks) ir vecuma pensionārs, tad viņa kā pašnodarbinātās personas VSAOI likme ir 29,36%, no kuras VSAA aprēķinās iemaksas objektu un piefiksēs pensijas kapitālu. Kā vecuma pensionāram viņam netiks aprēķinātas papildu minimālās iemaksas.

Par MUN maksātāja darbiniekiem no 2021. gada 1. jūlija tiek aprēķināti standarta darbaspēka nodokļi un iesniegts VID darba devēja ziņojums, kur uzrādīti darbinieku faktiskie ieņēmumi, pensionāra ienākumam piemērojot VSAOI likmi 30,02%, bet personai ar invaliditāti — 34,09% (tātad — divi atsevišķi ziņojumi). Tomēr arī par viņiem VSAA neaprēķinās minimālās iemaksas, jo vecuma pensionāri no tā ir atbrīvoti, kā arī persona ar invaliditāti, ja tai ir piešķirta I vai II grupa.

Publicēts žurnāla “Bilance” 2021. gada augusta (476.) numurā.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: