0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIMikrouzņēmumiem būs viena nodokļa likme – 25% no apgrozījuma

Mikrouzņēmumiem būs viena nodokļa likme – 25% no apgrozījuma

Lai vienkāršotu mikrouzņēmumu nodokļa piemērošanu un administrēšanu, turpmāk šiem uzņēmumiem noteikta viena nodokļa likme 25 procentu apmērā. To noteic Saeimā ceturtdien, 7.decembrī, galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā. Tie saistīti ar 2024.gada valsts budžetu. 25 procentu likme noteikta neatkarīgi no mikrouzņēmuma gada apgrozījuma. Iepriekš mikrouzņēmumiem, kuru apgrozījums gadā sasniedza 25 tūkstošus eiro, nodokļa likme bija 25 procenti, savukārt gada apgrozījumam, kas pārsniedza 25 tūkstošus eiro, likme bija 40 procenti. Valsts ieņēmumu dienesta dati liecina, ka 2022.gadā tikai 368 no visiem 9843 mikrouzņēmumiem apgrozījums pārsniedza 25 tūkstošus eiro, kam…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Got Credit on Visual hunt / CC BY

Lai vienkāršotu mikrouzņēmumu nodokļa piemērošanu un administrēšanu, turpmāk šiem uzņēmumiem noteikta viena nodokļa likme 25 procentu apmērā. To noteic Saeimā ceturtdien, 7.decembrī, galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā. Tie saistīti ar 2024.gada valsts budžetu.

25 procentu likme noteikta neatkarīgi no mikrouzņēmuma gada apgrozījuma.

Iepriekš mikrouzņēmumiem, kuru apgrozījums gadā sasniedza 25 tūkstošus eiro, nodokļa likme bija 25 procenti, savukārt gada apgrozījumam, kas pārsniedza 25 tūkstošus eiro, likme bija 40 procenti.

Valsts ieņēmumu dienesta dati liecina, ka 2022.gadā tikai 368 no visiem 9843 mikrouzņēmumiem apgrozījums pārsniedza 25 tūkstošus eiro, kam piemēroja likmi 40 procentu apmērā.

Izmaiņas veiktas, jo, piemērojot iepriekš noteikto nodokļa likmi atkarībā no apgrozījuma apmēra, mikrouzņēmumu nodokļa piemērošana un administrēšana bija kļuvusi komplicēta, kā arī neveicināja iepriekš ieviestā vienkāršotā nodokļa samaksas risinājuma – saimnieciskās darbības ieņēmumu konta – izmantošanu, likumprojekta anotācijā norādījuši grozījumu autori.

Tāpat ar grozījumiem noteikts, ka mikrouzņēmuma nodokļa maksātāji, ja tie gūst arī ar iedzīvotāju ienākumu nodokli apliekamu ienākumu, šim ienākumam varēs piemērot neapliekamo minimumu un atvieglojumu par apgādībā esošām personām.

Grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā stāsies spēkā 2024.gada 1.janvārī.

Lasiet arī: