0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

E-ŽURNĀLS BILANCEBILANCES RAKSTIMinimālo iemaksu veikšana

Minimālo iemaksu veikšana

Kristīne Augstkalne–Jaunbērziņa, VID SVL SAP Sabiedrisko attiecību speciāliste

Lūdzu paskaidrot, kādā veidā darba devējs pēc VID paziņojuma par minimālo iemaksu veikšanu praktiski veiks šīs iemaksas, lai tās varētu būt attiecinātas uz konkrētām personām, ņemot vērā, ka maksājums var būt veikts pēc pusgada. Vai būtu jālabo ziņojums, vai būs kāda cita ziņojuma versija? Atbilde Saņemot datus no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, Valsts ieņēmumu dienests nosūtīs darba devējam paziņojumu par aprēķinātajām minimālajām valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām (turpmāk — minimālās iemaksas). Minētajā paziņojumā tiks ietverta informācija par konkrēto periodu (gads un ceturksnis), par kuru aprēķinātas minimālās iemaksas, aprēķināto minimālo iemaksu apmēru un samaksas termiņu…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu

E-BILANCE par 12 € / mēnesī


ABONĒT

Izmēģini 30 dienas tikai par 1€ vai pērc komplektu esošā abonementa papildināšanai
 Esi abonents?

Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Minimālo iemaksu veikšana
Ilustrācija: Arvis Villa

Lūdzu paskaidrot, kādā veidā darba devējs pēc VID paziņojuma par minimālo iemaksu veikšanu praktiski veiks šīs iemaksas, lai tās varētu būt attiecinātas uz konkrētām personām, ņemot vērā, ka maksājums var būt veikts pēc pusgada. Vai būtu jālabo ziņojums, vai būs kāda cita ziņojuma versija?

Atbilde

Saņemot datus no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, Valsts ieņēmumu dienests nosūtīs darba devējam paziņojumu par aprēķinātajām minimālajām valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām (turpmāk — minimālās iemaksas). Minētajā paziņojumā tiks ietverta informācija par konkrēto periodu (gads un ceturksnis), par kuru aprēķinātas minimālās iemaksas, aprēķināto minimālo iemaksu apmēru un samaksas termiņu (norādot gala datumu). Informācija par aprēķinātajām minimālajām iemaksām un samaksas termiņu būs pieejama Elektroniskās deklarēšanās sistēmas sadaļā "Maksājumi un nomaksas stāvoklis".

Saņemot informāciju par minimālo iemaksu aprēķinu, darba devējiem nav jāveic iepriekš iesniegto darba devēja ziņojumu precizējumi, kā arī nav jāsniedz cita veida dokumenti.

Publicēts žurnāla “Bilance” 2021. gada oktobra (478.) numurā.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: