0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

ŽURNĀLS BILANCEBILANCES RAKSTIMinimums un atvieglojumi daļējās dīkstāves laikā

Minimums un atvieglojumi daļējās dīkstāves laikā

Maija Grebenko, žurnāla Bilance redaktore

Kā piemērot neapliekamo minimumu un atvieglojumus, ja darbinieks mēneša laikā daļēji bija nodarbināts, bet pārējā laikā bijis dīkstāvē un saņēmis dīkstāves pabalstu? Atbilde Ja darbiniekam par nostrādāto mēneša daļu tika aprēķināta darba samaksa, VID noteiktais neapliekamais minimums, kā arī atvieglojumi, ja uz tiem ir tiesības, tiek piemēroti pilnā summā. Domājams, ka darba samaksa šādā gadījumā samazināsies. Tajā pašā mēnesī saņemtais dīkstāves pabalsts darba samaksu nepalielina, jo tam netiek piemēroti darbaspēka nodokļi. Savukārt darba samaksas mazākai summai "pienākas" lielāks minimums, tādējādi darbiniekam neveidosies IIN parāds (ticamāk — IIN pārmaksa),…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Kā piemērot neapliekamo minimumu
un atvieglojumus, ja darbinieks mēneša laikā
daļēji bija nodarbināts, bet pārējā laikā bijis dīkstāvē
un saņēmis dīkstāves pabalstu?

Atbilde

Maija Grebenko
Maija Grebenko, žurnāla Bilance redaktore. Foto: Aivars Siliņš

Ja darbiniekam par nostrādāto mēneša daļu tika aprēķināta darba samaksa, VID noteiktais neapliekamais minimums, kā arī atvieglojumi, ja uz tiem ir tiesības, tiek piemēroti pilnā summā. Domājams, ka darba samaksa šādā gadījumā samazināsies. Tajā pašā mēnesī saņemtais dīkstāves pabalsts darba samaksu nepalielina, jo tam netiek piemēroti darbaspēka nodokļi. Savukārt darba samaksas mazākai summai “pienākas” lielāks minimums, tādējādi darbiniekam neveidosies IIN parāds (ticamāk — IIN pārmaksa), proti, mazāks ienākums, lielāks minimums.

Tomēr, ja pieļausim varbūtību, ka krīze pēc pāris mēnešiem beigsies vai darbiniekam paveiksies atrast darbu ar būtiski lielāku darba samaksu (vai tiks gūti citi iespaidīgi ieņēmumi), iepriekš noteiktā minimuma piemērošana nebūtu lietderīga, jo var izveidoties IIN parāds. Atvieglojumu piemērošana nerada šādu ietekmi, tos var piemērot apmērā, kādu pieļauj aprēķinātā darba samaksa. Tas nozīmē, ka katram darbiniekam gada laikā ir jākontrolē visu ieņēmumu kopsumma.

Publicēts žurnāla “Bilance” 2020. gada jūnija (462.) numurā.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: