0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

ŽURNĀLS BILANCEBILANCES RAKSTINeapliekamā minimuma atcelšana gada vidū

Neapliekamā minimuma atcelšana gada vidū

Maija Grebenko, Mg.sci.oec., žurnāla Bilance galvenā redaktore

No iepriekšējā mēneša vidus darbiniekam, kas nav pensionārs, VID ir noņēmis prognozējamo neapliekamo minimumu. Kādos gadījumos tā var būt? Atbilde VID nosaka (prognozē) neapliekamo minimumu, balstoties uz iepriekšējos periodos gūtajiem ieņēmumiem, bet grāmatvedis veic aprēķinus krietni vēlāk. Ņemot vērā periodu atšķirību, Iedzīvotāju ienākuma nodokļa likuma 12. panta 1.6 daļā paredzēts, ka VID ir tiesīgs ienākuma izmaksātājam, kuram ir iesniegta algas nodokļa grāmatiņa, nodrošināt ierakstu, kas atceļ iepriekš paziņoto minimuma summu: Triju darba dienu laikā par to, ka no nākamās…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Neapliekamā minimuma atcelšana gada vidū
Foto: Mikhail Nilov – Pexels

No iepriekšējā mēneša vidus darbiniekam, kas nav pensionārs, VID ir noņēmis prognozējamo neapliekamo minimumu. Kādos gadījumos tā var būt?

Atbilde

Maija Grebenko
Maija Grebenko, Mg.sci.oec.,
žurnāla Bilance galvenā redaktore. Foto: Aivars Siliņš

VID nosaka (prognozē) neapliekamo minimumu, balstoties uz iepriekšējos periodos gūtajiem ieņēmumiem, bet grāmatvedis veic aprēķinus krietni vēlāk. Ņemot vērā periodu atšķirību, Iedzīvotāju ienākuma nodokļa likuma 12. panta 1.6 daļā paredzēts, ka VID ir tiesīgs ienākuma izmaksātājam, kuram ir iesniegta algas nodokļa grāmatiņa, nodrošināt ierakstu, kas atceļ iepriekš paziņoto minimuma summu:

Triju darba dienu laikā par to, ka no nākamās dienas pēc ieraksta veikšanas līdz taksācijas gada 31. decembrim maksātājam nepiemēro Valsts ieņēmumu dienesta prognozēto mēneša neapliekamo minimumu. Šādu ierakstu veic, pamatojoties uz VID rīcībā esošo informāciju, ka maksātāja ienākumi, kurus ņem vērā viņa gada diferencētā neapliekamā minimuma apmēra noteikšanai, taksācijas gada laikā ir sasnieguši Ministru kabineta noteikto gada apliekamā ienākuma apmēru, virs kura nepiemēro gada diferencēto neapliekamo minimumu (3. punkts).

Šāda informācija liek grāmatvedim precizēt iepriekš iesniegto darba devēja ziņojumu, faktiski pārrēķinot iedzīvotāju ienākuma nodokli un ieturot starpību no vēlāk izmaksātās algas. 

Publicēts žurnāla “Bilance” 2021. gada februāra (470.) numurā.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: