0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

ŽURNĀLS BILANCEBILANCES RAKSTINodokļu avansa maksājumi vienotajā kontā

Nodokļu avansa maksājumi vienotajā kontā

Parasti ieskaitījām riska nodevu avansā par visu gadu, jo uzņēmumā nodarbināti tikai divi darbinieki. Savukārt VID regulāri norakstīja attiecīgo summu saskaņā ar iesniegto ziņojumu par IIN un VSAOI. Vai mēs drīkstam tāpat rīkoties arī nākamgad, kad nodokļi tiks ieskaitīti vienotajā nodokļu kontā? Atbilde Šāda prakse tika piekopta attiecībā pret regulārajiem un prognozējamajiem, turklāt nelielajiem maksājumiem. Tas tika darīts, lai ieekonomētu bankas pakalpojumu apmaksu. 2021. gadā šāda rīcība nav ne attaisnojama, ne lietderīga, jo visu nodokļu kopsumma tiek ieskaitīta…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Nodokļu avansa maksājumi vienotajā kontā
Foto: © Obsahovka Obsahovka – Pexels

Parasti ieskaitījām riska nodevu avansā par visu gadu, jo uzņēmumā nodarbināti tikai divi darbinieki. Savukārt VID regulāri norakstīja attiecīgo summu saskaņā ar iesniegto ziņojumu par IIN un VSAOI. Vai mēs drīkstam tāpat rīkoties arī nākamgad, kad nodokļi tiks ieskaitīti vienotajā nodokļu kontā?

Atbilde

Maija Grebenko
Maija Grebenko, žurnāla Bilance redaktore. Foto: Aivars Siliņš

Šāda prakse tika piekopta attiecībā pret regulārajiem un prognozējamajiem, turklāt nelielajiem maksājumiem. Tas tika darīts, lai ieekonomētu bankas pakalpojumu apmaksu.

2021. gadā šāda rīcība nav ne attaisnojama, ne lietderīga, jo visu nodokļu kopsumma tiek ieskaitīta vienotajā kontā un automātiski novirzīta MK noteikumu Nr. 661 "Kārtība, kādā maksā nodokļus, nodevas, citus valsts noteiktos maksājumus un ar tiem saistītos maksājumus un novirza tos saistību segšanai" noteiktajā kārtībā. Atkarībā no maksājuma prioritātes un jūsu iesniegto deklarāciju datiem pirmie trīs tiks segti tieši darbaspēka nodokļi (vispār to skaits ir 42), ja nebūs uzkrāti iepriekšējo periodu parādi:

  • valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas,
  • iedzīvotāju ienākuma nodoklis, 
  • uzņēmējdarbības riska valsts nodeva (..).

Tātad nav paredzēta iespēja segt konkrētu nodokli un zūd nepieciešamība veikt maksājumus, pirms iestājies pārskata periods un iesniegta attiecīgā deklarācija. Jūsu uzdevums — samaksāt nodokļu kopsummu līdz pārskata mēnesim sekojošā mēneša 23. datumam.

Publicēts žurnāla “Bilance” 2020. gada decembra (468.) numurā.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: