0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

PERSONĀLSSOCIĀLĀ AIZSARDZĪBANosaka papildu atbalstu elektroenerģijas izmantošanā aizsargāto lietotāju grupām

Nosaka papildu atbalstu elektroenerģijas izmantošanā aizsargāto lietotāju grupām

Ministru kabinets (MK) 22. augustā apstiprināja Klimata un enerģētikas ministrijas (KEM) izstrādātos grozījumus 2021. gada 1. jūnija noteikumos Nr. 345 “Aizsargātā lietotāja tirdzniecības pakalpojuma noteikumi”. Visām aizsargāto lietotāju grupām atbalsts elektroenerģijas rēķina izmaksu segšanai ir palielināts 5 eiro apmērā.  Aizsargātajiem lietotājiem tiks piemērots maksājuma samazinājums šādā apmērā:  trūcīgai vai maznodrošinātai mājsaimniecībai (personai) – 20 eiro;  ģimenei (personai), kuras aprūpē ir bērns ar invaliditāti, – 20 eiro;  personai ar I invaliditātes grupu vai viņas aizgādnim – 20 eiro;  daudzbērnu ģimenei – 25 eiro.  Vidējā elektroenerģijas rēķina maksa mājsaimniecībām kopš 2022. gada 4. ceturkšņa nav…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Anete Lusina from Pexels

Ministru kabinets (MK) 22. augustā apstiprināja Klimata un enerģētikas ministrijas (KEM) izstrādātos grozījumus 2021. gada 1. jūnija noteikumos Nr. 345 “Aizsargātā lietotāja tirdzniecības pakalpojuma noteikumi”. Visām aizsargāto lietotāju grupām atbalsts elektroenerģijas rēķina izmaksu segšanai ir palielināts 5 eiro apmērā.

 Aizsargātajiem lietotājiem tiks piemērots maksājuma samazinājums šādā apmērā: 

  • trūcīgai vai maznodrošinātai mājsaimniecībai (personai) – 20 eiro; 
  • ģimenei (personai), kuras aprūpē ir bērns ar invaliditāti, – 20 eiro; 
  • personai ar I invaliditātes grupu vai viņas aizgādnim – 20 eiro; 
  • daudzbērnu ģimenei – 25 eiro. 

Vidējā elektroenerģijas rēķina maksa mājsaimniecībām kopš 2022. gada 4. ceturkšņa nav būtiski kritusies, tāpēc palielināts atbalsts ikmēneša elektroenerģijas rēķina segšanai sabiedrības mazāk aizsargātajām grupām. Atbalsts tiks nodrošināts jau piešķirto budžeta līdzekļa ietvaros, izmantojot atlikumu no piešķirtā kopējā valsts atbalsta finansējuma aizsargātajiem lietotājiem, norādīja klimata un enerģētikas ministrs Raimonds Čudars.

Papildu atbalsts tiks ietverts jau septembra rēķinā par patērēto elektroenerģiju augustā. Latvijā kopumā reģistrēti vairāk nekā 160 tūkst. aizsargāto lietotāju. Patlaban aizsargātā lietotāja tirdzniecības pakalpojumu sniedz trīs elektroenerģijas tirgotāji – AS Latvenergo (ar zīmolu Elektrum), SIA Tet un SIA Enefit. Ja aizsargātais lietotājs jau saņem aizsargātā lietotāja tirdzniecības pakalpojumu, papildu atbalsts tiks piemērots automātiski.

KEM vērš uzmanību: ja aizsargātais lietotājs saņem elektroenerģijas tirdzniecības pakalpojumu no kāda cita tirgotāja, kas nav starp minētājiem, lietotājam ir tiesības vienpusēji pārtraukt līgumu bez soda naudas piemērošanas, iesniedzot elektroenerģijas tirgotājam apliecinājumu par aizsargātā lietotāja statusa atbilstību. Aizsargātais lietotājs var slēg līgumu ar jebkuru citu elektroenerģijas tirgotāju, kas nodrošina aizsargātā lietotāja tirdzniecības pakalpojumu.  

Kuros gadījumos aizsargātajam lietotājam atbalsts netiek piešķirts automātiski? Ko iesākt?  

  • Ja aizsargātajam lietotājam nav noslēgts līgums par elektroenerģijas piegādi uz viņa vārda:
    • daudzbērnu ģimenei; ģimenei, kuras aprūpē ir bērns ar invaliditāti; personai ar I invaliditātes grupu vai tās aizgādni – jāvēršas pie elektroenerģijas tirgotāja, norādot elektroenerģijas līguma numuru, savu vārdu, uzvārdu, personas kodu, pakalpojuma saņemšanas adresi un savu kontaktinformāciju; 
    • trūcīgai vai maznodrošinātai mājsaimniecībai (personai) –  jāvēršas pašvaldības sociālajā dienestā, reģistrējot elektroenerģijas līguma numuru, uz kuru jāattiecina atbalsts.
  • Ja aizsargātais lietotājs ir daudzbērnu ģimene, kur bērns vecumā 18-24 iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību ārzemēs, viens no bērnu vecākiem, audžuvecākiem vai aizbildņiem iesniedz Būvniecības valsts kontroles birojā (BVBK) iesniegumu, norādot viena no bērnu vecākiem, audžuvecākiem vai aizbildņiem vārdu, uzvārdu un personas kodu, kā arī pievienojot tam Latvijas Goda ģimenes apliecības kopiju.

Kā aizsargātais lietotājs var pārliecināties par savu atbilstību aizsargātā lietotāja statusam?

Pārliecināties par savu statusu un pienākošos maksājuma samazinājumu, izmantojot e-pakalpojumu Aizsargātā lietotāja statusa noteikšana portālālatvija.lv.   

KEM vidēja termiņa budžeta plānošanas ietvarā plāno virzīt nepieciešamos tiesību aktu grozījumus, lai paredzētu atbalstu saglabāt ilgtermiņā arī pēc 2023. gada 31. decembra.