0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAKLIENTU IZPĒTE, SANKCIJASPārizdotas vadlīnijas NILLTPFN un sankciju riska pārvaldīšanai un klientu izpētei finanšu jomā

Pārizdotas vadlīnijas NILLTPFN un sankciju riska pārvaldīšanai un klientu izpētei finanšu jomā

Sagatavots pēc Latvijas Bankas informācijas

Latvijas Banka informē, ka ir papildinājusi Finanšu un kapitāla tirgus komisijas 2021. gada 21. decembra ieteikumus Nr. 169 "Ieteikumi noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas un sankciju riska pārvaldīšanas iekšējās kontroles sistēmas izveidei un klientu izpētei" (tie ir zaudējuši spēku) un pārizdevusi tos ar jaunu nosaukumu – "Vadlīnijas noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas un sankciju riska pārvaldīšanas iekšējās kontroles sistēmas izveidei un klientu izpētei" (turpmāk – vadlīnijas). Vadlīnijas sniegts finanšu iestādēm noderīgi skaidrojumi un praktiski piemēri noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Klienta padziļinātā izpēte
Ilustrācija: © gukodo – stock.adobe.com

Latvijas Banka informē, ka ir papildinājusi Finanšu un kapitāla tirgus komisijas 2021. gada 21. decembra ieteikumus Nr. 169 "Ieteikumi noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas un sankciju riska pārvaldīšanas iekšējās kontroles sistēmas izveidei un klientu izpētei" (tie ir zaudējuši spēku) un pārizdevusi tos ar jaunu nosaukumu – "Vadlīnijas noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas un sankciju riska pārvaldīšanas iekšējās kontroles sistēmas izveidei un klientu izpētei" (turpmāk – vadlīnijas).

Vadlīnijas sniegts finanšu iestādēm noderīgi skaidrojumi un praktiski piemēri noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas (NILLTPFN) un sankciju riska pārvaldīšanas iekšējās kontroles sistēmas (IKS) izveidei un klientu izpētei.

Vadlīnijas ir praktiska rokasgrāmata finanšu iestādēm. To mērķis ir finanšu pakalpojumu pieejamība un vienota izpratne gan banku un finanšu iestāžu, gan uzrauga pusē par normatīvo aktu piemērošanu saistībā ar finanšu noziegumu novēršanu, kā arī par risku izvērtējumā balstītas pieejas ieviešanu.

Vadlīnijas papildinātas ar maksājumu ierosināšanas pakalpojumu sniedzēju un konta informācijas pakalpojumu sniedzēju klientu izpētes pasākumiem un praktiskajiem piemēriem, ieguldījumu brokeru sabiedrību – ieguldījumu platformu – specifiskajām vadlīnijām un padziļinātās izpētes termiņu skaidrojumu.

Vadlīnijās iekļautas jaunas nodaļas par juridisko veidojumu patieso labuma guvēju noskaidrošanu un ieguldījumu pārvaldes sabiedrību un alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieku sektora specifiskajām vadlīnijām, pievienojot arī attiecīgus piemērus. Ietverti arī precizējumi nodaļās par sankcijām un datu apstrādi NILLTPFN jomā.

Lai nodrošinātu finanšu pakalpojumu pieejamību, vadlīnijas regulāri tiek pilnveidotas un papildinātas atbilstoši praksē identificētajām problēmām un normatīvā regulējuma pārmaiņām, veicinot vienotu un riskos balstītu prasību piemērošanu praksē.

Tuvākajā laikā plānots uzsākt darbu pie nākamajiem papildinājumiem, kas ietvers šādas jomas:

  • to klientu izpēte un darījumu uzraudzība, kuri veic darījumus ar virtuālajām valūtām, kā arī virtuālo valūtu pakalpojumu sniedzēju apkalpošana;
  • licencēto kredītiestāžu un finanšu iestāžu padziļinātā izpēte;
  • citi precizējumi un praktiski piemēri.

Latvijas Bankas izstrādātās jaunās "Vadlīnijas noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas un sankciju riska pārvaldīšanas iekšējās kontroles sistēmas izveidei un klientu izpētei" var būt noderīgas arī grāmatvedības uzņēmumiem, kuriem jāveic klientu izpēte. Vadlīnijās minēti vairāki piemēri par klienta sarežģītām juridiskām struktūrām un kā noskaidrot to patiesos labuma guvējus u. tml.