Pieņemti jauni noteikumi par dīkstāves palīdzības pabalstu – 180 EUR mēnesī

Sagatavots pēc Labklājības ministrijas informācijas

(0)
Foto: pexels.com

Valdības sēdē 23. aprīlī pieņemti Labklājības ministrijas izstrādātie Ministru kabineta noteikumi „Noteikumi par dīkstāves palīdzības pabalstu darba ņēmējiem un pašnodarbinātajiem, kurus skārusi Covid-19 izplatība””, kuru sākotnējais projekts gan atšķiras no valdības lemtā. Noteikumi, kuri drīzumā tiks oficiāli publicēti un stāsies spēkā, paredz, ka darba ņēmējiem un pašnodarbinātajiem, kuriem Covid-19 izplatības radītās krīzes ietekmē  dīkstāves pabalsts ir zems vai arī tiem, kuri nekvalificējas dīkstāves pabalstam darba devēja neatbilstības dēļ, būs pieejams dīkstāves palīdzības pabalsts, nosakot tā zemāko slieksni 180 eiro mēnesī. Iepriekš ministrija rosināja to noteikt 130 eiro apmērā (šāds pabalsta apmērs noteikts, par pamatu ņemot spēkā esošajos normatīvajos aktos noteikto trūcīgas ģimenes (personas) ienākumu līmeni -128,06 eiro).

Tas nozīmē, ja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) aprēķinātais dīkstāves pabalsts būs mazāks par 180 eiro mēnesī, tiks aprēķināta starpība starp 180 eiro un faktiski izmaksāto dīkstāves pabalstu. Iztrūkstošās starpības izmaksu uz darbinieka kontu veiks VID.

Savukārt, tiem darba ņēmējiem, kuri nekvalificējas dīkstāves pabalstam, tiks izmaksāti 180 eiro jeb dīkstāves palīdzības pabalsts mēnesī, ko aprēķinās proporcionāli dīkstāvē esošajām dienām.

Vienlaikus šīm personām piešķirs arī piemaksu 50 eiro apmērā par katru apgādībā esošu bērnu vecumā līdz 24 gadiem, par kuru darbiniekam tiek piemērots iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) atvieglojums. Piemaksa arī tiks aprēķināta proporcionāli par dīkstāves laiku, piemēram, tiem, kuri martā dīkstāvē atrodas no 15. līdz 31. martam,  izmaksās, rēķinot par šo periodu, ne pilnu mēnesi.

Jauno dīkstāves palīdzības pabalstu administrēs Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA). Līdz šim noteiktais  dīkstāves pabalsta izmaksas termiņš ir no 12. marta līdz 14. maijam.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)