0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIPlāno noteikt VSAOI iemaksu minimālos un maksimālos objektus

Plāno noteikt VSAOI iemaksu minimālos un maksimālos objektus

Ikars Kubliņš, BilancePLZ

Valsts Sekretāru sanāksmē 27. maijā izsludināts Ministru kabineta noteikumu projekts „Noteikumi par valsts sociālās apdrošināšanas obligāto un brīvprātīgo iemaksu objekta minimālo un maksimālo apmēru”, kas nosaka valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu objekta minimālo apmēru, maksimālo apmēru un to noteikšanas kārtību, kā arī brīvprātīgo apdrošināšanas iemaksu minimālo apmēru un maksimālā apmēra noteikšanas kārtību. Jaunie noteikumi paredz, ka minimālais obligāto iemaksu objekts, no kura pašnodarbinātajam ir jāveic obligātās iemaksas visiem pašnodarbinātajam noteiktajiem apdrošināšanas riskiem, ir minimālā mēneša darba alga (ja pašnodarbinātā ienākumi mēnesī sasniedz vai pārsniedz šo apmēru). Savukārt kā minimālo brīvprātīgo iemaksu objektu gadā…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Foto: Nataliya Vaitkevich from Pexels

Valsts Sekretāru sanāksmē 27. maijā izsludināts Ministru kabineta noteikumu projekts „Noteikumi par valsts sociālās apdrošināšanas obligāto un brīvprātīgo iemaksu objekta minimālo un maksimālo apmēru”, kas nosaka valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu objekta minimālo apmēru, maksimālo apmēru un to noteikšanas kārtību, kā arī brīvprātīgo apdrošināšanas iemaksu minimālo apmēru un maksimālā apmēra noteikšanas kārtību.

Jaunie noteikumi paredz, ka minimālais obligāto iemaksu objekts, no kura pašnodarbinātajam ir jāveic obligātās iemaksas visiem pašnodarbinātajam noteiktajiem apdrošināšanas riskiem, ir minimālā mēneša darba alga (ja pašnodarbinātā ienākumi mēnesī sasniedz vai pārsniedz šo apmēru).

Savukārt kā minimālo brīvprātīgo iemaksu objektu gadā plānots noteikt 12 minimālās algas. Lai izvairītos no gadījumiem, kad persona piesakās brīvprātīgai apdrošināšanai dažas dienas mēnesī, bet apdrošināšanas stāžā personai tiek ieskaitīts pilns kalendārais mēnesis, brīvprātīgo iemaksu objekts ir minimālā darba alga mēnesī par katru mēnesi, kurā persona kaut vienu dienu ir brīvprātīgi pievienojusies sociālajai apdrošināšanai, anotācijā skaidro noteikumu projekta autori. Būs gan daži izņēmumi – šo normu neattiecinās uz profesionāliem sportistiem un laukstrādnieku ienākuma nodokļa maksātājiem, kuri brīvprātīgi pievienojušies sociālajai apdrošināšanai.

Tāpat noteikumu projekts precizē, kā aprēķināms obligāto iemaksu objekta maksimālais apmērs. To darīs Labklājības ministrija, piemērojot iepriekšējā perioda iemaksu objekta maksimālo apmēru un nākamajiem trim kalendāra gadiem aprēķināto tautsaimniecībā nodarbināto mēneša vidējās bruto darba samaksas izmaiņu indeksu. Noteikumu projektā sniegtas formulas gan darba samaksas izmaiņu indeksa aprēķinam, gan iemaksu objekta maksimālā apmēra aprēķinam.

Noteikumu projekts paredz saglabāt līdzšinējo kārtību, ka personām, kuras kalendāra gadā ir vairākos sociāli apdrošinātas personas statusos (obligāti apdrošinātās personas statusā, brīvprātīgi apdrošinātās personas statusā), piemēros vienu iemaksu objekta maksimālo apmēru.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: