0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIMUNPlānots atteikties no paaugstinātās MUN likmes

Plānots atteikties no paaugstinātās MUN likmes

Saeimas informācija

Lai vienkāršotu mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) piemērošanu un administrēšanu, šī nodokļa maksātājiem plānots noteikt vienu nodokļa likmi 25% apmērā, paredz Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā 14. novembrī konceptuāli atbalstītie Finanšu ministrijas izstrādātie grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā. Likumprojekts saistīts ar 2024. gada valsts budžetu. MUN 25% likmi plānots noteikt neatkarīgi no mikrouzņēmuma gada apgrozījuma.  Patlaban mikrouzņēmumiem, kuru apgrozījums gadā ir līdz 25 000 eiro, nodokļa likme ir 25%, savukārt gada apgrozījumam, kas pārsniedz 25 000 eiro, likme noteikta 40% apmērā. Valsts ieņēmumu dienesta dati liecina, ka 2022. gadā tikai 368 no visiem 9843 mikrouzņēmumiem apgrozījums…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Uznemeja
Foto: Unsplash.com

Lai vienkāršotu mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) piemērošanu un administrēšanu, šī nodokļa maksātājiem plānots noteikt vienu nodokļa likmi 25% apmērā, paredz Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā 14. novembrī konceptuāli atbalstītie Finanšu ministrijas izstrādātie grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā. Likumprojekts saistīts ar 2024. gada valsts budžetu.

MUN 25% likmi plānots noteikt neatkarīgi no mikrouzņēmuma gada apgrozījuma. 

Patlaban mikrouzņēmumiem, kuru apgrozījums gadā ir līdz 25 000 eiro, nodokļa likme ir 25%, savukārt gada apgrozījumam, kas pārsniedz 25 000 eiro, likme noteikta 40% apmērā.

Valsts ieņēmumu dienesta dati liecina, ka 2022. gadā tikai 368 no visiem 9843 mikrouzņēmumiem apgrozījums pārsniedza 25 000 eiro, kam piemēroja likmi 40% apmērā.

Izmaiņas rosinātas, jo, piemērojot nodokļa likmi atkarībā no apgrozījuma apmēra, MUN piemērošana un administrēšana ir kļuvusi komplicēta, kā arī neveicina pirms diviem gadiem ieviestā vienkāršotā nodokļa samaksas risinājuma – saimnieciskās darbības ieņēmumu konta – izmantošanu, likumprojekta anotācijā norādījuši grozījumu autori.

Tāpat plānots, ka MUN maksātāji, ja tie gūst arī ar iedzīvotāju ienākumu nodokli (IIN) apliekamu ienākumu, šim ienākumam varēs piemērot neapliekamo minimumu un atvieglojumu par apgādībā esošām personām.

Budžeta komisija lūgs Saeimu grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa likumā atzīt par steidzamiem, pirmajā lasījumā tos skatīt 16. novembrī, bet galīgajā lasījumā – 7. decembrī.

Lasiet arī: