0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTISaeima noraida likumprojektus par deputāta skaitu samazināšanu pašvaldībās un Valsts prezidenta un Satversmes tiesas priekšēdētāja ievēlēšanu atklātā balsojumā

Saeima noraida likumprojektus par deputāta skaitu samazināšanu pašvaldībās un Valsts prezidenta un Satversmes tiesas priekšēdētāja ievēlēšanu atklātā balsojumā

Vakar, 24. janvārī,  Saeima noraidīja Juridiskās komisijas akceptēto ikumprojektu "Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē", kas rosināja no Latvijas Republikas Satversmes izslēgt deputātu aizklātos balsojumus par Valsts prezidenta ievēlēšanu amatā un Satversmes tiesas tiesnešu apstiprināšanu. Tāpat tika noraidīts Reformu partijas virzītais likumprojekts "Grozījums Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā" , kas paredzēja samazināt deputātu skaitu pašvaldībās un izslēgt no Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likuma normu, ka domes deputāts savus pienākumus veic no darba brīvajā laikā. Tāpat noraidīts likumprojekts "Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā". Vides aizsardzības…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Foto: Saeimas kanceleja

Vakar, 24. janvārī,  Saeima noraidīja Juridiskās komisijas akceptēto ikumprojektu “Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē”, kas rosināja no Latvijas Republikas Satversmes izslēgt deputātu aizklātos balsojumus par Valsts prezidenta ievēlēšanu amatā un Satversmes tiesas tiesnešu apstiprināšanu.

Tāpat tika noraidīts Reformu partijas virzītais likumprojekts “Grozījums Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā” , kas paredzēja samazināt deputātu skaitu pašvaldībās un izslēgt no Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likuma normu, ka domes deputāts savus pienākumus veic no darba brīvajā laikā. Tāpat noraidīts likumprojekts “Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā”.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs norāda, ka balsojumi par šiem likumprojektiem izgaismo atbalsta trūkumu valdībai Saeimā. Ministrs uzskata: šis balsojums nenoliedzami liecina, ka koalīcija pastāv “tikai uz papīra” un atgādina, ka šis nav pirmais gadījums, kad Reformu partijas iniciatīvas, negūst pārējo koalīcijas partneru atsaucību.

E. Sprūdžs atgādina, ka vēl pirmdien Ministru kabinets atbalstīja gan izmaiņas deputātu statusa likumā, gan ieceri mazināt deputātu skaitu. Visas nedēļas laikā sarunās ar koalīcijas partneriem nebija nekādas indikācijas, ka abus likumprojektus varētu pilnībā noraidīt.

Gribu uzsvērt, ka šis bija koalīcijas virzīts likumprojekts, kas valdības sēdē tika atbalstīts bez būtiskiem iebildumiem,”informē E.Sprūdžs.

Pašvaldību deputātu skaita izmaiņas nav jautājums par skaitļiem, bet gan par principu, par rīcībspējīgām, efektīvi pārvaldītām pašvaldībām, kurās katrs deputāts strādā visa novada, nevis atsevišķu tā teritoriju interesēs. Taču izskatās, ka lielākā daļa Saeimas deputātu turpina lobēt un vēlas palikt pie līdz šim bieži izplatītā principa, kad katrs domnieks un katrs pagasts domā tikai par savām interesēm un negrib skatīties uz novada attīstības problēmām kopumā,” saka E.Sprūdžs.

Ministrs piebilst, ka ar izmaiņām deputātu statusa likumā bija iecere panākt situāciju, ka pēc šīs vasaras pašvaldību vēlēšanām, domes deputāta amats vairs netiek pielīdzināts kādam hobijam vai ārpusdarba brīvā laika nodarbībām. Definējums – pildīt pašvaldību deputāta pienākumus “no darba brīvajā laikā” ir absurds, ja vēlamies panākt reālu rīcību un rezultātu, taču izrādās, ka Saeimas deputāti nav vēlējušies mainīt izpratni par to, cik nozīmīgs ir domes deputāta amats.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: