[tdb_woo_menu_cart tdicon="td-icon-cart" inline="yes" cart_horiz_align="content-horiz-right" subtotal_horiz="content-horiz-right" float_block="yes" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLXRvcCI6IjIwIiwibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn19" show_value="none" f_count_font_family="522" f_toggle_font_family="522"]
VISI RAKSTISaeima skatīs alternatīvo likumprojektu grozījumiem Solidaritātes nodokļa likumā

Saeima skatīs alternatīvo likumprojektu grozījumiem Solidaritātes nodokļa likumā

Saeima  20.decembrī pulcēsies uz šī gada rudens sesijas noslēguma sēdi, un tajā paredzēts izskatīt 80 darba kārtībā iekļautos jautājumus. Budžeta komisija lēmusi aicināt Saeimu sēdes darba kārtībā iekļaut alternatīvos grozījumus Solidaritātes nodokļa likumā, kas paredz nodokļa likmi noteikt 25,5 procentu apmērā. Kā zināms, 18. decembra sēdē vieni rosinātie grozījumi tika noraidīti. Alternatīvais piedāvājums paredz vienu procentpunktu novirzīt uz veselības aprūpes pakalpojumu maksājumiem, 14 procentpunktus - iemaksām valsts pensiju sociālajā budžetā, bet atlikušos 10,5 procentpunktus novirzīt uz iedzīvotāju ienākuma nodokļa kontu valsts budžetā. Tautsaimniecības komisija lūdz lemt, vai turpināt skatīt grozījumus Iepakojuma likumā par depozīta…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Saeimas kanceleja

Saeima  20.decembrī pulcēsies uz šī gada rudens sesijas noslēguma sēdi, un tajā paredzēts izskatīt 80 darba kārtībā iekļautos jautājumus. Budžeta komisija lēmusi aicināt Saeimu sēdes darba kārtībā iekļaut alternatīvos grozījumus Solidaritātes nodokļa likumā, kas paredz nodokļa likmi noteikt 25,5 procentu apmērā. Kā zināms, 18. decembra sēdē vieni rosinātie grozījumi tika noraidīti. Alternatīvais piedāvājums paredz vienu procentpunktu novirzīt uz veselības aprūpes pakalpojumu maksājumiem, 14 procentpunktus - iemaksām valsts pensiju sociālajā budžetā, bet atlikušos 10,5 procentpunktus novirzīt uz iedzīvotāju ienākuma nodokļa kontu valsts budžetā.

Tautsaimniecības komisija lūdz lemt, vai turpināt skatīt grozījumus Iepakojuma likumā par depozīta sistēmas ieviešanu dzērienu iepakojumam.

Galīgajā lasījumā plānots lemt par grozījumiem Velētāju reģistra likumā un pašvaldību vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likumā. Izmaiņas nepieciešamas, lai vēlētājiem ārvalstīs arī Eiropas Parlamenta vēlēšanās dotu plašākas iespējas piedalīties vēlēšanās, kā arī nodrošinātu iespēju mainīt vēlēšanu iecirkni.

Tāpat Saeima galīgajā lasījumā lems par grozījumiem Ārstniecības likumā, lai paredzētu iespēju mediķiem strādāt vairāk virsstundu, nekā to nosaka Darba likums. Tas būs pieļaujams ar ārstniecības personas piekrišanu un tiks apmaksāts pilnā apmērā saskaņā ar Darba likumā noteikto virsstundu apmaksas kārtību.

Otrajā lasījumā darba kārtībā iekļauti grozījumi Mēslošanas līdzekļu aprites likumā, kas paredz stingrāk uzraudzīt mēslošanas līdzekļu – kālija nitrāta, nātrija nitrāta, kalcija nitrāta, kalcija amonija nitrāta un amonija nitrāta ar augstu slāpekļa saturu – apriti.

Sēdes darba kārtībā ir vairāki likumprojekti, kuri netika izskatīti 12.Saeimā, tādējādi deputāti lems par to izskatīšanas turpināšanu. To vidū likuma grozījumi, kas paredz iespēju pašvaldībām brīvprātīgi apvienoties; Vietējo pašvaldību referendumu likumprojekts, kas izstrādāts, lai noteiktu referendumu ierosināšanas un norises kārtību pašvaldībās, un grozījums Valsts kontroles likumā par tiesībām lemt par zaudējumu piedziņu.

Turpināt izskatīt vairākus neizskatītos likumprojektus rosinājis Ministru kabinets. To vidū ir grozījumi Dzīvesvietas deklarēšanas likumā, kas paredz, ka dzīvesvietu elektroniski varēs deklarēt tikai Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā reģistrētā dzīvojamā ēkā, un jaunais Dzīvojamo telpu īres likuma projekts, kas izstrādāts, lai pilnveidotu un precizētu līdzšinējo regulējumu, nodrošinātu līdzvērtīgu īrnieku un izīrētāju pienākumu un tiesību apjomu, kā arī risinātu citus jautājumus īres tiesību jomā.

Savukārt Juridiskā komisija rosina turpināt strādāt pie Saeimas kārtības ruļļa grozījumiem, lai pilnveidotu parlamenta darba organizācijas regulējumu, bet Izglītības komisija aicina turpināt darbu pie likumprojekta, kas paredz Latvijas Mazpulkiem nodot īpašumā nekustamo īpašumu Mežaparkā.

20.decembra sēdes darba kārtībā ir arī lēmuma projekts par Saeimas šī gada rudens sesijas slēgšanu 27. decembrī un 2019.gada ziemas sesijas sākšanu 8. janvārī.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: