0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBASagatavotas vadlīnijas ieņēmumu uzskaitei biedrību un nodibinājumu gada pārskatos

Sagatavotas vadlīnijas ieņēmumu uzskaitei biedrību un nodibinājumu gada pārskatos

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta informācijas

Valsts ieņēmumu dienests (VID) sagatavojis informatīvo materiālu - vadlīnijas "Ieņēmumu uzskaitei biedrību un nodibinājumu gada pārskatos". Vadlīnijas izstrādātas, lai veicinātu vienotu izpratni par ieņēmumu uzskaiti biedrību un nodibinājumu (turpmāk – organizācijas) gada pārskatos. Organizācijas katru gadu ne vēlāk kā līdz 31. martam iesniedz VID gada pārskatu, kā to paredz Biedrību un nodibinājumu likuma 52. panta trešā daļa un 102. pants. Ja organizācijai ir piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas (SLO) statuss, līdz 31. martam VID jāiesniedz arī iepriekšējā gada darbības pārskats, aizpildot veidlapu “Iepriekšējā gada darbības pārskats un turpmākās darbības…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī*

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Foto: kenteegardin on Visual Hunt / CC BY-SA

Valsts ieņēmumu dienests (VID) sagatavojis informatīvo materiālu - vadlīnijas "Ieņēmumu uzskaitei biedrību un nodibinājumu gada pārskatos". Vadlīnijas izstrādātas, lai veicinātu vienotu izpratni par ieņēmumu uzskaiti biedrību un nodibinājumu (turpmāk – organizācijas) gada pārskatos.

Organizācijas katru gadu ne vēlāk kā līdz 31. martam iesniedz VID gada pārskatu, kā to paredz Biedrību un nodibinājumu likuma 52. panta trešā daļa un 102. pants. Ja organizācijai ir piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas (SLO) statuss, līdz 31. martam VID jāiesniedz arī iepriekšējā gada darbības pārskats, aizpildot veidlapu “Iepriekšējā gada darbības pārskats un turpmākās darbības plāns”, kā to savukārt paredz Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 13. panta pirmā daļa.

Ieņēmumu un izdevumu pārskats ir gada pārskata sastāvdaļa, kurā norāda ieņēmumus, izdevumus un to starpību noteiktā pārskata periodā. Ieņēmumu un izdevumu pārskatā ietver visus ieņēmumus un visus izdevumus, izņemot izdevumus, kas tieši saistīti ar pamatlīdzekļu un nemateriālo ieguldījumu iegādi, izveidi, uzstādīšanu vai uzlabošanu (atjaunošanu vai rekonstrukciju), nemateriālo ieguldījumu, kapitāla līdzdalības daļu, akciju, citu vērtspapīru un krājumu iegādes izdevumus, kā arī ar naudas aizdevumiem, avansa maksājumiem vai parādu atmaksāšanu saistīto naudas līdzekļu izlietojumu.

Ieņēmumus un izdevumus ārvalsts valūtā ieņēmumu un izdevumu pārskatā norāda, pārrēķinātus eiro, saskaņā ar grāmatvedībā izmantojamo ārvalstu valūtas kursu, kas ir spēkā šo ieņēmumu saņemšanas vai izdevumu veikšanas dienas sākumā.

Ja organizācija veic arī saimniecisko darbību, tai ir jānodrošina atsevišķa saimnieciskās darbības ieņēmumu uzskaite un ar šiem ieņēmumiem saistīto saimniecisko darbību izdevumu uzskaite.

Vienlaikus VID vērš uzmanību, ka organizācijām ir jāseko līdzi savai darbībai. Ja par biedrības, nodibinājuma pamatdarbību ir kļuvusi tās saimnieciskā darbība, kuru tā veic, gūstot peļņu, tad biedrībai, nodibinājumam ir jāmaina savs juridiskās personas statuss.

VID izstrādātajās vadlīnijās iekļauts dažādu ieņēmumu skaidrojums ar piemēriem.  

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: