0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻICITISankcionētās personas vairs nevarēs saņemt nekustamā īpašuma nodokļa atlaides

Sankcionētās personas vairs nevarēs saņemt nekustamā īpašuma nodokļa atlaides

Pēc Saeimas informācijas

Sankcionētās personas, kurām Latvijā pieder nekustamais īpašums, no šī gada 1. jūlija vairs nesaņems nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atvieglojumus, tostarp brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās. To paredz Saeimās Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā izstrādātie un  20. martā galīgajam lasījumam atbalstītie grozījumi likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli". Ar grozījumiem paredzēts, ka sankcionēto personu nekustamajam īpašumam Latvijā likmes vairs nenoteiks pašvaldības, bet šim īpašumam piemēros nodokļa likmi 10% apmērā no nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības. Budžeta komisijā atbalstīts priekšlikums, ka vismaz 80% no šiem nodokļa ieņēmumiem pašvaldības varēs novirzīt atbalstam Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri Krievijas pilna mēroga militārā…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Unsplash.com

Sankcionētās personas, kurām Latvijā pieder nekustamais īpašums, no šī gada 1. jūlija vairs nesaņems nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atvieglojumus, tostarp brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās. To paredz Saeimās Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā izstrādātie un  20. martā galīgajam lasījumam atbalstītie grozījumi likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli".

Ar grozījumiem paredzēts, ka sankcionēto personu nekustamajam īpašumam Latvijā likmes vairs nenoteiks pašvaldības, bet šim īpašumam piemēros nodokļa likmi 10% apmērā no nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības.

Budžeta komisijā atbalstīts priekšlikums, ka vismaz 80% no šiem nodokļa ieņēmumiem pašvaldības varēs novirzīt atbalstam Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri Krievijas pilna mēroga militārā iebrukuma Ukrainā dēļ izceļo no savas zemes vai kuri kara dēļ tur nevar atgriezties un ir apmetušies uz dzīvi Latvijā.

Tāpat ar grozījumiem paredzēts, ka sankcionētajām personām vairs nepiemēros nekustamā īpašuma nodokļa atbrīvojumus, kā arī tās vairs nesaņems nodokļa atlaides. 

Ņemot vērā, ka pašvaldības jau ir izsūtījušas paziņojumus par aprēķināto NĪN, tās varēs nodokļa apmēru pārrēķināt un līdz šī gada 15. jūlijam izsūtīt precizētu nodokļa maksāšanas paziņojumu.

Ja sankcionētā persona būs kavējusi NĪN nomaksu, pašvaldībām paredzētas tiesības triju mēnešu laikā uzsākt nodokļa parāda piedziņu bezstrīda kārtībā.

Plānots, ka pašvaldībām kopējie nekustamā īpašuma nodokļa ieņēmumi varētu palielināties par 1,9 miljoniem eiro, norādīts grozījumu anotācijā.

Izmaiņas nekustamā īpašuma nodokļa likumā rosinātas, lai personām, kuras atbilstoši Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumam noteiktas par sankciju subjektiem, liegtu iespēju izmantot līdzšinējos atvieglojumus nekustamā īpašuma nodokļa jomā, pauž likumprojekta autori.

Galīgajā lasījumā par grozījumiem nekustamā īpašuma nodokļa likumā plānots lemt Saeimas 21. marta sēdē.

Lasiet arī: