0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

PERSONĀLSSOCIĀLĀ AIZSARDZĪBASociālo pakalpojumu saņemšanas kārtību Rīgā regulēs jauni pašvaldības saistošie noteikumi

Sociālo pakalpojumu saņemšanas kārtību Rīgā regulēs jauni pašvaldības saistošie noteikumi

Rīgas domes Labklājības departaments izstrādājis jaunu Rīgas pilsētas pašvaldības sniegto sociālo pakalpojumu saņemšanas un samaksas kārtību, vienā dokumentā iekļaujot visu Rīgas iedzīvotājiem pieejamo sociālo pakalpojumu veidus, to pieprasīšanas, piešķiršanas, saņemšanas un samaksas kārtību, ziņo Rīgas dome. Viens no iemesliem, kādēļ bija jāizstrādā jauni saistošie noteikumi, ir tas, ka radīti vairāki jauni sociālie pakalpojumi, kurus nodrošinās pašvaldība. Piemēram, izveidota sociālā atbalsta un konsultatīvā programma audžuģimenēm, adoptētājiem un aizbildņiem, ieviests individuālā rehabilitācijas plāna izstrādes pakalpojums kā arī individuālā sociālās rehabilitācijas programma bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un citi. Tiek ieviests jauns pakalpojums – īslaicīgās uzturēšanas mītne, kas ļaus sniegt palīdzību grūtībās nonākušām personām…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Rīgas domes Labklājības departaments izstrādājis jaunu Rīgas pilsētas pašvaldības sniegto sociālo pakalpojumu saņemšanas un samaksas kārtību, vienā dokumentā iekļaujot visu Rīgas iedzīvotājiem pieejamo sociālo pakalpojumu veidus, to pieprasīšanas, piešķiršanas, saņemšanas un samaksas kārtību, ziņo Rīgas dome.
Viens no iemesliem, kādēļ bija jāizstrādā jauni saistošie noteikumi, ir tas, ka radīti vairāki jauni sociālie pakalpojumi, kurus nodrošinās pašvaldība. Piemēram, izveidota sociālā atbalsta un konsultatīvā programma audžuģimenēm, adoptētājiem un aizbildņiem, ieviests individuālā rehabilitācijas plāna izstrādes pakalpojums kā arī individuālā sociālās rehabilitācijas programma bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un citi. Tiek ieviests jauns pakalpojums – īslaicīgās uzturēšanas mītne, kas ļaus sniegt palīdzību grūtībās nonākušām personām vai ģimenēm, kas palikušas bez pajumtes. Ar šo pakalpojumu tiks nodrošināta īslaicīga dzīvesvieta un speciālista palīdzība, lai  atrastu pastāvīgu dzīvesvietu. Ieviešot šo pakalpojumu, pašvaldība plāno arī ieekonomēt līdzekļus, jo naktspatversmes vai krīzes centra pakalpojumi pašvaldībai izmaksā dārgāk. Departaments norāda, ka ar saistošajiem noteikumiem plānots precīzāk regulēt neskaidrības vai nepilnības, kas nav novērstas likumos un Ministru kabineta noteikumos. Piemēram, detalizētāk noteikti apgādnieku pienākumi, lai neļautu apgādniekiem izvairīties no savu pienākumu veikšanas. Tiek mainīta attieksme pret mazturīgajām personām primārās medicīnas aprūpes pakalpojumu sniegšanā, galvenokārt vērtējot vajadzību pēc aprūpes, nevis personas materiālo stāvokli. Tiks noteikts, ka sociālo pakalpojumu dzīvesvietā var saņemt tās personas, kas faktiski dzīvo Rīgā, tādējādi izslēdzot iespēju, ka persona, kas ir deklarējusi savu dzīvesvietu galvaspilsētā, bet faktiski dzīvo citā pašvaldībā, pieprasa sociālo pakalpojumu sniegšanu Rīgai. Tiek ieviests pakalpojums, ļaujot personām, kas kopj pilngadīgu invalīdu, gūt atelpu no šiem aprūpes pienākumiem. Uz laiku kopjamo personu aprūpēs speciālisti pansionāta tipa iestādē. Runa ir par gadījumiem, kad tiek aprūpētas personas ar smagiem garīga rakstura traucējumiem. Ģimenēm, kas kopj bērnu invalīdu, šāda iespēja jau pastāv. Tiek noteikta pašvaldības rīcība gadījumos, kad grupu mājās vai dzīvokļos dzīvojošām personām šis pakalpojums jāpārtrauc. Ar saistošajiem noteikumiem tiek paredzēts pārejas periods līdz jaunas dzīvesvietas atrašanai, kas nevar būt ilgāks par mēnesi. Saistošie noteikumi par Rīgas pilsētas pašvaldības sniegto sociālo pakalpojumu saņemšanas un samaksas kārtību vēl jāpieņem Rīgas domē.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: