0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBATesta režīmā pieejama Finanšu izlūkošanas dienesta lietojumprogramma goAML ziņojumu iesniegšanai

Testa režīmā pieejama Finanšu izlūkošanas dienesta lietojumprogramma goAML ziņojumu iesniegšanai

Pēc Finanšu izlūkošanas dienesta informācijas

Ministru kabinets 2021. gada 17. augustā  pieņēma noteikumus Nr. 550 “Noteikumi par aizdomīgu darījumu ziņojumu un sliekšņa deklarācijas iesniegšanas kārtību un saturu”. Jaunie noteikumi stāsies spēkā  šī gada 1. oktobrī, un tie regulē ziņojumu par aizdomīgiem darījumiem un sliekšņa deklarāciju iesniegšanas kārtību un saturu, Finanšu izlūkošanas datu saņemšanas un analīzes sistēmas (sistēma) lietotāja tiesību iegūšanas un pārvaldīšanas kārtību, kā arī citus jautājumus, kas saistīti ar sistēmas darbību. Sākot ar 2021. gada 1. oktobri, ziņojumi par aizdomīgiem darījumiem vai darbībām un sliekšņa deklarācijas iesniedzamas jaunajā sistēmā, kuras galvenā sastāvdaļa ir starptautiska praksei atbilstoša lietojumprogramma goAML.…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Pexels.com

Ministru kabinets 2021. gada 17. augustā  pieņēma noteikumus Nr. 550 “Noteikumi par aizdomīgu darījumu ziņojumu un sliekšņa deklarācijas iesniegšanas kārtību un saturu”. Jaunie noteikumi stāsies spēkā  šī gada 1. oktobrī, un tie regulē ziņojumu par aizdomīgiem darījumiem un sliekšņa deklarāciju iesniegšanas kārtību un saturu, Finanšu izlūkošanas datu saņemšanas un analīzes sistēmas (sistēma) lietotāja tiesību iegūšanas un pārvaldīšanas kārtību, kā arī citus jautājumus, kas saistīti ar sistēmas darbību.

Sākot ar 2021. gada 1. oktobri, ziņojumi par aizdomīgiem darījumiem vai darbībām un sliekšņa deklarācijas iesniedzamas jaunajā sistēmā, kuras galvenā sastāvdaļa ir starptautiska praksei atbilstoša lietojumprogramma goAML. goAML ir unikāla Apvienoto Nāciju Organizācijas Narkotiku un noziedzības novēršanas biroja izstrādāta lietojumprogramma, kas paredzēta tieši finanšu izlūkošanas dienestu darbam. goAML izmantošana ilgtermiņā ļaus tās lietotājiem (Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma (likums) subjektiem un citām personām) efektīvi iesniegt ziņojumus par aizdomīgiem darījumiem un sliekšņa deklarācijas, kā arī novērsīs nepieciešamību paralēli ziņot gan Finanšu izlūkošanas dienestam (FID), gan Valsts ieņēmumu dienestam.

goAML ieviešanas būtiskākie ieguvumi:

  • operatīva ziņojumu par aizdomīgiem darījumiem un sliekšņa deklarāciju iesniegšana;
  • ērtāka ziņošana par noziedzīgiem nodarījumiem nodokļu jomā, novēršot paralēlās ziņošanas sistēmu;
  • efektīvāka saziņa starp FID, likuma subjektiem, tiesībaizsardzības iestādēm, uzraudzības un kontroles institūcijām.

Pašlaik ir pieejama lietojumprogrammas goAML testa vide https://testgoaml.fid.gov.lv, FID aicina aktīvi izmantot piedāvāto iespēju, realizējot pilnu sistēmas lietošanas ciklu – reģistrēt likuma subjektu, iesniegt ziņojumu par aizdomīgu darījumu vai darbību, sliekšņa deklarāciju, kā arī veikt cita veida saraksti ar FID.

Plašāka informācija par lietojumprogrammu goAML pieejamaFID informatīvajā materiālā.

Aktuālā informācija, tostarp rokasgrāmatas par ziņošanas sistēmu goAML un tās lietošanu pieejamas FID mājaslapā sadaļā "E-ziņošana".

Lasiet arī: Klientu izpētes pamatprincipi un obligātie pasākumi

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: