0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

JAUTĀJUMI UN ATBILDESGRĀMATVEDĪBAVai ir iespējams apstrīdēt VID uzziņu?

Vai ir iespējams apstrīdēt VID uzziņu?

Jautājums: Vai var apstrīdēt VID uzziņu? Atbildi Bilances Akadēmijas seminārā sniedza sertificēta nodokļu konsultante, diplomēta juriste,  SIA “Konsultācijas un Audits” valdes locekle Ilze Birzniece. Nodokļu maksātājam ir iespēja prasīt Valsts ieņēmumu dienesta uzziņu par sev interesējošu nodokļu piemērošanas jautājumu. Reizēm mēdz būt tā, ka nodokļu maksātāju neapmierina saņemtā atbilde. Likums vispārēji nosaka, ka uzziņu var apstrīdēt augstākā iestādē. Taču, ja šādas augstākas iestādes nav, tad uzziņa nav apstrīdama, turklāt tā nav pārsūdzama arī tiesā. Valsts ieņēmumu dienesta gadījumā augstāka iestāde nepastāv - Finanšu ministrija tāda nav, VID ir patstāvīga iestāde. Līdz ar to VID sniegtās uzziņas nav apstrīdamas. Kā VID uzziņā ir…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

1 komentārs

Pierakstīties
Paziņot par
1 Komentārs
jaunākie
vecāki populārakie
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Maija Grebenko
greb***@inbox.lv
5 gadi atpakaļ

Jautātājs ir tiesīgs rīkoties pec saviem uzskatiem, ja nepiekrīt uzziņas saturam. Cit lieta, ka uzziņas parasti ir nopietni pamatotas, tomēr gadās arī ne visai korekti apgalvojumi (diemžēl – cilvēciskais faktors).

Jautājums: Vai var apstrīdēt VID uzziņu?

Atbildi Bilances Akadēmijas seminārā sniedza sertificēta nodokļu konsultante, diplomēta juriste,  SIA “Konsultācijas un Audits” valdes locekle Ilze Birzniece.

Nodokļu maksātājam ir iespēja prasīt Valsts ieņēmumu dienesta uzziņu par sev interesējošu nodokļu piemērošanas jautājumu. Reizēm mēdz būt tā, ka nodokļu maksātāju neapmierina saņemtā atbilde. Likums vispārēji nosaka, ka uzziņu var apstrīdēt augstākā iestādē. Taču, ja šādas augstākas iestādes nav, tad uzziņa nav apstrīdama, turklāt tā nav pārsūdzama arī tiesā. Valsts ieņēmumu dienesta gadījumā augstāka iestāde nepastāv - Finanšu ministrija tāda nav, VID ir patstāvīga iestāde. Līdz ar to VID sniegtās uzziņas nav apstrīdamas. Kā VID uzziņā ir skaidrojis, tā nodokļu maksātājam ir jārīkojas. Tas arī ir galvenais iemesls, kāpēc nodokļu maksātāji dažreiz baidās jautāt uzziņu. Taču tāpēc ir vērts uzziņas jautāt vēl pirms darījuma - iesniedzot līgumu sagataves.