Vai pašnodarbinātā sociālās apdrošināšanas maksājumus var iekļaut izdevumos?

(0)
Foto: Inguna Leibus

Jautājums: Vai pašnodarbinātā VSAOI objektu drīkst samazināt par pašnodarbinātā sociālās apdrošināšanas iemaksām, kas samaksātas par iepriekšējo ceturksni?

Atbild Dr.oec. INGUNA LEIBUS, Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Finanšu un grāmatvedības institūta profesore

Šis jautājums nav atrunāts nevienā tiesību aktā un ilgstoši netika skaidrots arī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) metodiskajā materiālā “Pašnodarbinātā valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas”. Tikai 2020. gada marta beigās VID metodiskais materiāls tika papildināts ar piemēru, kurā parādīts, ka, aprēķinot valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) objektu, pašnodarbinātā sociālās apdrošināšanas maksājumus par sevi izdevumos nedrīkst iekļaut. Kā arī šī gada sākumā VID mājaslapā tika publicēta kādam pašnodarbinātajam 8.08.2019. sniegta uzziņa, kurā norādīts, ka “valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas par iepriekšējo ceturksni drīkst iekļaut saimnieciskās darbības ieņēmumu-izdevumu žurnālā mēnesī, kurā šis maksājums tiek veikts valsts budžetā”, bet “netiek atskaitītas nosakot gada/mēneša valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu objektu, no kura veicamas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas”.

Par šo un citiem pašnodarbinātajiem aktuāliem jautājumiem lektore Inguna Leibus runās arī BILANCES AKADĒMIJAS rīkotajā 21. maija tiešraides e-seminārā “Nodokļu aktualitātes pašnodarbinātajiem”. E-seminārs notiks no plkst. 11:00 līdz 13:00.

PIETEIKTIES E-SEMINĀRAM

 

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)