0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTIAtalgojums valsts un pašvaldību iestādēs kļūs vairāk atkarīgs no darba izpildes novērtējuma

Atalgojums valsts un pašvaldību iestādēs kļūs vairāk atkarīgs no darba izpildes novērtējuma

Tupmāk valsts un pašvaldību darbinieku algas tiks dalītas noteikta diapazona grupās un darbinieku atalgojums būs atkarīgs arī no viņu darba izpildes vērtējuma, paredz otrdien, 29. janvārī, Ministru kabineta (MK) sēdē apstiprinātais Finanšu ministrijas (FM) sagatavotais noteikumu projekts par valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku darba samaksu un tās noteikšanas kārtību. Tas paredz būtiski mainīt līdzšinējo veidu, kā nosaka valsts un pašvaldību darbinieku mēnešalgas. Turpmāk mēnešalgu noteikšanā vairs netiks piemērotas pašreizējās sešas kvalifikācijas pakāpes, kā arī nepiemēros kritēriju "valsts dienestā nostrādātais laiks (līdz 11 gadiem)". Līdz ar to mēnešalga tiks noteikta, pamatojoties uz mēnešalgu grupu, kurai atbilst noteikts mēnešalgas diapazons.…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Tupmāk valsts un pašvaldību darbinieku algas tiks dalītas noteikta diapazona grupās un darbinieku atalgojums būs atkarīgs arī no viņu darba izpildes vērtējuma, paredz otrdien, 29. janvārī, Ministru kabineta (MK) sēdē apstiprinātais Finanšu ministrijas (FM) sagatavotais noteikumu projekts par valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku darba samaksu un tās noteikšanas kārtību. Tas paredz būtiski mainīt līdzšinējo veidu, kā nosaka valsts un pašvaldību darbinieku mēnešalgas.

Turpmāk mēnešalgu noteikšanā vairs netiks piemērotas pašreizējās sešas kvalifikācijas pakāpes, kā arī nepiemēros kritēriju "valsts dienestā nostrādātais laiks (līdz 11 gadiem)". Līdz ar to mēnešalga tiks noteikta, pamatojoties uz mēnešalgu grupu, kurai atbilst noteikts mēnešalgas diapazons. Savukārt šī mēnešalgas diapazona ietvaros darbiniekus dalīs trīs kategorijās, balstoties uz to darba izpildes novērtējumu un profesionālo pieredzi (līdz 3 gadiem). Gan no mēnešalgas grupas, gan darbinieka kategorijas būs atkarīgs viņa algas galīgais lielums.

Darba izpildes novērtējums ietekmēs ne tikai ikmēneša algas lielumu, bet arī darba samaksas mainīgo daļu, kas ietver prēmiju par darba izpildes novērtējumu. Savukārt Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums nosaka papildu motivācijas elementus, kurus darba devējs var piešķirt, pamatojoties uz darba izpildes novērtējumu, piemēram, papildu atvaļinājuma dienas vai atvaļinājuma pabalsts.

Noteikumu projekts regulē arī piemaksu un prēmiju noteikšanas kārtību, amatpersonu un darbinieku amatu saimēm un līmeņiem atbilstošās mēnešalgu grupas, kā arī nosaka iestādes un amatu grupas, kurās darba pienākumu izpilde ir saistīta ar īpašu risku.

Jaunā mēnešalgas noteikšanas kārtība stāsies spēkā ar 2014. gada 1. janvāri, bet laika periodā no 2013. gada 1. februāra līdz 2014. gada 1.janvārim valsts tiešās pārvaldes amatpersonu (darbinieku) mēnešalgas noteikšanā paredzēts piemērot attiecīgās normas no MK noteikumiem par valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku darba samaksu, kvalifikācijas pakāpēm un to noteikšanas kārtību.

 

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: