0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

PERSONĀLSDARBA TIESĪBASValsts Darba inspekcija sāk preventīvas kokapstrādes, mēbeļu ražošanas un mežistrādes nozares uzņēmumu pārbaudes

Valsts Darba inspekcija sāk preventīvas kokapstrādes, mēbeļu ražošanas un mežistrādes nozares uzņēmumu pārbaudes

Valsts Darba inspekcija 4. februārī uzsākusi ikgadējās preventīvās kokapstrādes, mēbeļu ražošanas un mežizstrādes nozares uzņēmumu pārbaudes, kas ilgs līdz februāra beigām. Pārbaužu mērķis ir izvērtēt faktiskos darba apstākļus uzņēmumos, pievēršot uzmanību biežajiem nelaimes gadījumiem darbā un nereģistrētās nodarbinātības problēmai, kā arī informēt darba devējus par būtiskākajām prasībām darba aizsardzības jomā. 2012.gadā kokapstrādes un mēbeļu ražošanas nozarē reģistrēti 153 nelaimes gadījumi, kuros 2 darbinieki gāja bojā, bet 22 guva smagas traumas, bet mežizstrādes nozarē notikuši 24 nelaimes gadījumi, kuros 4 darbinieki gāja bojā, bet 6 guva smagas traumas, liecina Valsts Darba inspekcijas informācija. Darba inspekcija preventīvo pārbaužu laikā secinājusi, ka darba…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Valsts Darba inspekcija 4. februārī uzsākusi ikgadējās preventīvās kokapstrādes, mēbeļu ražošanas un mežizstrādes nozares uzņēmumu pārbaudes, kas ilgs līdz februāra beigām. Pārbaužu mērķis ir izvērtēt faktiskos darba apstākļus uzņēmumos, pievēršot uzmanību biežajiem nelaimes gadījumiem darbā un nereģistrētās nodarbinātības problēmai, kā arī informēt darba devējus par būtiskākajām prasībām darba aizsardzības jomā.
2012.gadā kokapstrādes un mēbeļu ražošanas nozarē reģistrēti 153 nelaimes gadījumi, kuros 2 darbinieki gāja bojā, bet 22 guva smagas traumas, bet mežizstrādes nozarē notikuši 24 nelaimes gadījumi, kuros 4 darbinieki gāja bojā, bet 6 guva smagas traumas, liecina Valsts Darba inspekcijas informācija. Darba inspekcija preventīvo pārbaužu laikā secinājusi, ka darba vide kokapstrādes, mēbeļu ražošanas un mežizstrādes nozares uzņēmumos mēdz būtiski atšķirties. Ir uzņēmumi, kuros ir modernas tehnoloģijas un sakārtota darba aizsardzības sistēma, bet tāpat ir darba devēji, kas darbiniekiem nenodrošina veselībai un dzīvībai drošus darba apstākļus, ar viņiem neslēdzot arī rakstveida darba līgumus. Darba inspekcijas dati liecina, ka 2009.gadā kokapstrādes, mēbeļu ražošanas un mežizstrādes nozares uzņēmumos tika atklāti 144 bez rakstveida darba līgumu strādājošo, bet 2012.gadā – 314 nereģistrēti nodarbinātas personas. Šāda situācija galvenokārt saistāma ar Darba inspekcijas mērķtiecīgāku augsta riska uzņēmumu atlasi un to pārbaudi. Arī šajā gadā, veicot apsekojamo uzņēmumu atlasi, Darba inspekcija primāri vērtēs potenciālo nelaimes gadījumu un nereģistrētās nodarbinātības risku pārbaudāmajos uzņēmumos. Tāpat tiks apmeklēti uzņēmumi, kuros preventīvās pārbaudes nav veiktas iepriekšējos gados. Apmeklējot uzņēmumu, inspektori pārbaudīs, vai darba vide ir droša, ir veikts darba vides risku novērtējums un veikta darbinieku apmācība, kā tiek ievērotas darba aizsardzības prasības darba vietās, strādājot ar darba aprīkojumu, individuālo aizsardzības līdzekļu un drošības zīmju lietošanu u.c. būtiskas darba aizsardzības prasības. Lai informētu sabiedrību par biežākajiem kokapstrādes, mēbeļu ražošanas un mežizstrādes nozares uzņēmumos novērotajiem pārkāpumiem, kas ļauj gan darba devējiem, gan nodarbinātajiem izvērtēt, vai viņu uzņēmumos nav līdzīgas problēmas, fotogrāfijas ar aprakstiem par konstatētajiem pārkāpumiem tiks publicētas portālā www.latforin.lv.