0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAVID INFORMĀCIJAVID informē par izvešanas muitas procedūru slēgšanu

VID informē par izvešanas muitas procedūru slēgšanu

 Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvalde informē par muitas iestādēs piemērojamo praksi attiecībā uz  izvešanas muitas procedūras slēgšanu un tranzīta muitas procedūras piemērošanu Latvijas Republikas muitas teritorijā. 1. Regulas Nr.2913/92 162.pants nosaka, ka izlaišana izvešanai tiek piešķirta ar nosacījumu, ka attiecīgās preces tiek izvestas no Kopienas muitas teritorijas tādā pašā stāvoklī kā izvešanas muitas deklarācijas pieņemšanas brīdī. Tranzīta vai TIR karnetes elektroniskās deklarācijas 40.ailē jāuzrāda iepriekšējā muitas dokumenta (izvešanas muitas deklarācija) numurs (pie attiecīgās preču pozīcijas jāuzrāda visu izvešanas muitas deklarāciju numuri). Ja tranzīta vai TIR karnetes elektroniskās deklarācijas 40.ailē nav iespējams norādīt visu izvešanas muitas deklarāciju numurus tad: 1) tranzīta…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
 Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvalde informē par muitas iestādēs piemērojamo praksi attiecībā uz  izvešanas muitas procedūras slēgšanu un tranzīta muitas procedūras piemērošanu Latvijas Republikas muitas teritorijā.
  • 1. Regulas Nr.2913/92 162.pants nosaka, ka izlaišana izvešanai tiek piešķirta ar nosacījumu, ka attiecīgās preces tiek izvestas no Kopienas muitas teritorijas tādā pašā stāvoklī kā izvešanas muitas deklarācijas pieņemšanas brīdī. Tranzīta vai TIR karnetes elektroniskās deklarācijas 40.ailē jāuzrāda iepriekšējā muitas dokumenta (izvešanas muitas deklarācija) numurs (pie attiecīgās preču pozīcijas jāuzrāda visu izvešanas muitas deklarāciju numuri). Ja tranzīta vai TIR karnetes elektroniskās deklarācijas 40.ailē nav iespējams norādīt visu izvešanas muitas deklarāciju numurus tad:
1) tranzīta vai TIR karnetes elektroniskās deklarācijas 40.ailē – izvēlas no klasifikatora atbilstošo dokumenta kodu (piemēram, “EX”, “EU”, “CO”), norāda atsauci uz tranzīta vai TIR karnetes elektroniskās deklarācijas 44.aili (piemēram, “sk. 44.aili”) un 2) tranzīta vai TIR karnetes elektroniskās deklarācijas 44.ailē norāda visu izvešanas muitas deklarāciju numurus (izvēlas no klasifikatora dokumenta kodu “830”). Gadījumā, ja tranzīta vai TIR karnetes elektroniskās deklarācijas 40.ailē (44.ailē) ir norādīta atsauce uz iepriekšējo tranzīta deklarāciju, muitas amatpersonām ir tiesības pieprasīt dokumentus attiecībā uz iepriekšējo muitas procedūru piemērošanas atbilstību normatīvajos aktos noteiktajam, lai pārliecinātos, vai pirmsmuitošanas darbību (preču novietošana pagaidu uzglabāšanā) un vairāku secīgu muitas procedūru (ievešana muitas noliktavā, tranzīts) piemērošana netiek izmantota, lai uzrādītu muitas iestādei nepatiesas ziņas attiecībā uz preču statusu, preču veidu un daudzumu.  
  • 2. Tranzīta deklarācijā vai TIR karnetē deklarētām precēm un to daudzumam jāatbilst izvešanas muitas deklarācijās deklarētajām precēm un to daudzumam. Regulas Nr.2454/93 219.panta 1.punkts nosaka, ka preces, uz ko attiecas tranzīta deklarācija, uzrāda kopā ar pārvadājuma dokumentu, savukārt, minētā panta 2.punkts nosaka, ka, neskarot iespējamos vienkāršotos pasākumus, nosūtītājai muitas iestādei uzrāda muitas dokumentu attiecībā uz preču izvešanu/nosūtīšanu vai atkalizvešanu no Kopienas muitas teritorijas vai līdzīgas nozīmes dokumentu kopā ar tranzīta deklarāciju, uz ko tas attiecas. Minētā panta 3.punktā noteikts, ka attiecīgā gadījumā muitas dienesti var prasīt uzrādīt dokumentu attiecībā uz iepriekšējo muitas procedūru. Ņemot vērā, ka tranzīta deklarācijai kā obligāti pievienojamais dokuments ir pārvadājuma dokuments, piemēram, CMR, citu dokumentu (piemēram, jauna preču rēķina) iesniegšana tranzīta muitas procedūras piemērošanā, ar kuru tiks veikta kopienas preču izvešana no Kopienas teritorijas, nav obligāta.
  • 3. CMR ir jāaizpilda atbilstoši CMR Konvencijas 3.nodaļas „Pārvadājuma līguma noslēgšana un izpildīšana” nosacījumiem, t.i., CMR 4.ailē „Kravas iekraušanas vieta un datums” jānorāda kravas iekraušanas pilna adrese (iela, ēkas Nr., pilsēta un valsts).
  • 4. Tranzīta deklarācijā vai TIR karnetē saņēmēja muitas iestādei jābūt norādītai MKP uz ārējās robežas, caur kuru krava tiks izvesta no Kopienas muitas teritorijas. Nav pieļaujama situācija, kad tranzīta deklarācija ir noslēgta tajā pašā MKP vai citā iekšzemes MKP, vai ostas vai lidostas MKP, caur kuru krava faktiski netiek izvesta no Kopienas teritorijas, kā arī noslēgta, pirms noslēgtas izvešanas muitas deklarācijas.
  • 5. Gadījumos, kad izvešanai paredzētās preces tiek konsolidētas ostā vai lidostā, muitas iestādē izvešanas muitas deklarācijā reģistrē ierašanās paziņojumu, kas dod iespēju rīkoties ar preci – iekraut  dzelzceļa, gaisa vai jūras transporta līdzeklī. Kad saskaņā ar piemēroto muitas procedūru – izvešana, preces tiek izvestas ar dzelzceļa, gaisa vai jūras transportu, izvešanas muitas deklarācija tiek noslēgta, pamatojoties uz noformēto vienoto transporta dokumentu (dzelzceļa pavadzīmi, gaisa pārvadājumu pavadzīmi, konosamentu/kuģa manifestu), kurš satur nepārprotamu informāciju, ka pārvadātājs kravu pieņēmis.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: