0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

JAUTĀJUMI UN ATBILDESGRĀMATVEDĪBADarba devēja ziņojums, ja pārtrauktas darba attiecības

Darba devēja ziņojums, ja pārtrauktas darba attiecības

Maija Grebenko, Mg.sci.oec., žurnāla Bilance galvenā redaktore

Par 2021. gada janvāri Darba devēja ziņojums iesniedzams VID līdz 17. februārim. Vai šajā ziņojumā būtu jāieslēdz aprēķinātais un ieturētais ienākuma nodoklis un valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas par 15. februārī atlaisto darbinieku, ņemot vērā, ka gala aprēķins arī ir izmaksāts 15. februārī? Atbilde Ziņojumā par janvāri būtu jāuzrāda janvāra alga (4. aile) un no tās aprēķinātās iemaksas (5. aile). Savukārt ienākuma nodoklis (8. aile) jāaprēķina gan par janvāra algu, gan par februārī aprēķināto summu (gala aprēķina kopsumma). Ja ziņojums…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

1 komentārs

Pierakstīties
Paziņot par
1 Komentārs
jaunākie
vecāki populārakie
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Maija Grebenko
greb***@inbox.lv
11 mēneši atpakaļ

Diemžēl visi komentāri par darba devēju ziņojumu aizpildīšamu, kas sniedzami līdz 2020. gada novembrim, jāuztver piesardzīgi, jo gaidāmi grozījumi un jauni VID metodiskie norādījumi. Drīzumā jūs šos skaidrojumus saņemsiet ar piezīmi, ka norādījumi ir precizēti!

Darba devēja ziņojums, ja pārtrauktas darba attiecības
Foto: Karolina Grabowska – Pexels

Par 2021. gada janvāri Darba devēja ziņojums iesniedzams VID līdz 17. februārim. Vai šajā ziņojumā būtu jāieslēdz aprēķinātais un ieturētais ienākuma nodoklis un valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas par 15. februārī atlaisto darbinieku, ņemot vērā, ka gala aprēķins arī ir izmaksāts 15. februārī?

Atbilde

Maija Grebenko
Maija Grebenko, žurnāla Bilance redaktore. Foto: Aivars Siliņš

Ziņojumā par janvāri būtu jāuzrāda janvāra alga (4. aile) un no tās aprēķinātās iemaksas (5. aile). Savukārt ienākuma nodoklis (8. aile) jāaprēķina gan par janvāra algu, gan par februārī aprēķināto summu (gala aprēķina kopsumma). Ja ziņojums tika iesniegts, nezinot par darbinieka aiziešanu, tas ir jāprecizē, jo laika līdz 17. datumam ir pietiekami. 

Savukārt februārī nopelnītā summa (gala aprēķina kopsumma) jāuzrāda ziņojumā par februāri, ko iesniedz VID līdz 17. martam, aizpildot tajā tikai 4. aili (alga un pienākošās kompensācijas) un 5. aili (statusam atbilstošas sociālās apdrošināšanas iemaksas). Sociālo iemaksu veikšanas datums par februāri ir 23. marts.

Publicēts žurnāla “Bilance” 2020. gada novembra (467.) numurā

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: