0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAIZMAKSAS FIZISKAJĀM PERSONĀMDarba devējiem līdz 1. februārim jāziņo VID par 2023. gadā fiziskajai personai izmaksātajām summām

Darba devējiem līdz 1. februārim jāziņo VID par 2023. gadā fiziskajai personai izmaksātajām summām

Lai gada ienākumu deklarācija tiktu aizpildīta korekti un cilvēki laikus saņemtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, Valsts ieņēmumu dienests (VID) aicina darba devējus iesniegt paziņojumus par fiziskajai personai izmaksātajām summām. Lai nepilnīga informācija (informācijas trūkums) neradītu darbiniekiem sarežģījumus gada ienākumu deklarācijas aizpildīšanā, uzņēmumi, organizācijas, biedrības, nodibinājumi un pašnodarbinātās personas, kuras izmaksā ienākumu cilvēkam, tiek aicinātas iesniegt paziņojumus par fiziskajai personai izmaksātajām summām. “Paziņojumu par fiziskajai personai izmaksātajām summām” aicinām aizpildīt un iesniegt VID elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) sadaļā “Iedzīvotāju ienākuma nodokļa dokumenti” . Paziņojums ir jāiesniedz: Par darbiniekiem, ar kuriem darba attiecības ir bijušas…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Pixabay: https://www.pexels.com/

Lai gada ienākumu deklarācija tiktu aizpildīta korekti un cilvēki laikus saņemtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, Valsts ieņēmumu dienests (VID) aicina darba devējus iesniegt paziņojumus par fiziskajai personai izmaksātajām summām.

Lai nepilnīga informācija (informācijas trūkums) neradītu darbiniekiem sarežģījumus gada ienākumu deklarācijas aizpildīšanā, uzņēmumi, organizācijas, biedrības, nodibinājumi un pašnodarbinātās personas, kuras izmaksā ienākumu cilvēkam, tiek aicinātas iesniegt paziņojumus par fiziskajai personai izmaksātajām summām.

“Paziņojumu par fiziskajai personai izmaksātajām summām” aicinām aizpildīt un iesniegt VID elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) sadaļā “Iedzīvotāju ienākuma nodokļa dokumenti” .

Paziņojums ir jāiesniedz:

  • Par darbiniekiem, ar kuriem darba attiecības ir bijušas visu 2023. gadu, paziņojums jāiesniedz par gadu līdz 2024. gada 1. februārim.
  • Par darbiniekiem, ar kuriem darba attiecības beidzās pirms 2023. gada beigām, paziņojums jāiesniedz par mēnesi līdz tā mēneša 15. datumam, kurš seko darba attiecību izbeigšanai vai mēnesim, kurā darbinieks strādāja steidzamos, īslaicīgos vai vienreizējos darbos.
  • Par fizisko personu ienākumiem, kas nav saistīti ar algotu darbu, bet no kuriem iedzīvotāju ienākuma nodoklis ir ieturams izmaksas brīdī, paziņojums jāiesniedz par mēnesi līdz ienākuma izmaksas mēnesim sekojošā mēneša 15. datumam.
  • Par fizisko personu ienākumiem, kuri ir saistīti ar saimniecisko darbību, vai citiem ienākumiem, no kuriem nodoklis izmaksas brīdī nav jāietur, vai neapliekamiem ienākumiem, paziņojums jāiesniedz par gadu līdz 2024. gada 1. februārim.

Šogad visiem iedzīvotājiem, kuriem ir pienākums iesniegt gada ienākumu deklarāciju un pēc VID rīcībā esošās informācijas veidojas budžetā maksājamais iedzīvotāju ienākuma nodoklis, VID automātiski veiks nodokļa aprēķinu, izmantojot VID rīcībā esošo informāciju, tajā skaitā, datus, kurus VID saņem no darba devējiem un saimnieciskās darbības veicējiem. Tādēļ ļoti svarīgi, lai šie dati būtu pilnīgi un savlaicīgi iesniegti.

Gada ienākuma deklarācijā redzamo nodokļu pārmaksas vai atmaksas summu ietekmē informācija, kas norādīta dokumentā “Paziņojums par fiziskajai personai izmaksātajām summām”.

Ja aprēķina brīdī VID  pieejamie dati nav korekti, tad iedzīvotāju ienākuma nodokļa summu gada ienākumu deklarācijā būs nepieciešams koriģēt.

Atgādinām arī, ka skaidrā naudā veiktos darījumus ar fiziskām personām, kuras nav individuālie komersanti vai reģistrējušās VID kā saimnieciskās darbības veicējas, nodokļu maksātājam par 2023. gadu jādeklarē līdz 1. februārim. Skaidrā naudā veikto darījumu deklarēšanai izmanto VID elektroniskās deklarēšanas sistēmu (sadaļā “Dokumenti/No veidlapas/Informatīvās deklarācijas un pārskati/Deklarācija par skaidrā naudā veiktajiem darījumiem”). Lasiet arī: