0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

ŽURNĀLS BILANCEBILANCES RAKSTIDizaina pakalpojums nerezidentam un PVN

Dizaina pakalpojums nerezidentam un PVN

Ņina Podvinska, Mg.sc.soc., Bc.iur., sertificēta nodokļu konsultante, LNKA valdes locekle

Vai Latvijas PVN maksātājs var izrakstīt rēķinu par dizaina pakalpojumiem bez PVN Lietuvas uzņēmumam, kas nav PVN maksātājs? Atbilde Lai noteiktu darījumam piemērojamo PVN likmi, jānosaka pakalpojuma sniegšanas vieta atbilstoši Pievienotās vērtības nodokļa likuma 19.–30. pantam. Tā kā dizaina pakalpojumi, ja tie tiek sniegti citas dalībvalsts nereģistrētam nodokļa maksātājam, nav minēti izņēmumos, tad minētajam pakalpojumam piemērojami vispārējie pakalpojuma sniegšanas vietas noteikšanas nosacījumi, proti, šajā gadījumā likuma 19. panta otrā daļa. Ievērojot minēto normu, ja pakalpojums tiek sniegts personai, kas…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Dizaina pakalpojums nerezidentam un PVN
Foto: Vilas Vorobjovas – Pexels

Vai Latvijas PVN maksātājs var izrakstīt rēķinu par dizaina pakalpojumiem bez PVN Lietuvas uzņēmumam, kas nav PVN maksātājs?

Atbilde

Ņina Podvinska, Mg.sc.soc., Bc.iur., sertificēta nodokļu konsultante, LNKA valdes locekle
Ņina Podvinska,
Mg.sc.soc., Bc.iur.,
sertificēta nodokļu konsultante,
LNKA valdes locekle
Foto: Jānis Mednis

Lai noteiktu darījumam piemērojamo PVN likmi, jānosaka pakalpojuma sniegšanas vieta atbilstoši Pievienotās vērtības nodokļa likuma 19.–30. pantam. Tā kā dizaina pakalpojumi, ja tie tiek sniegti citas dalībvalsts nereģistrētam nodokļa maksātājam, nav minēti izņēmumos, tad minētajam pakalpojumam piemērojami vispārējie pakalpojuma sniegšanas vietas noteikšanas nosacījumi, proti, šajā gadījumā likuma 19. panta otrā daļa. Ievērojot minēto normu, ja pakalpojums tiek sniegts personai, kas nav nodokļa maksātāja, pakalpojuma sniegšanas vieta, ja šajā likumā nav noteikts citādi, ir: 

  1. pakalpojuma sniedzēja saimnieciskās darbības mītnes vieta; 
  2. pakalpojuma sniedzēja pastāvīgās iestādes atrašanās vieta, ja pakalpojums tiek sniegts no pakalpojuma sniedzēja pastāvīgās iestādes, kas neatrodas šīs personas saimnieciskās darbības mītnes vietā; 
  3. pakalpojuma sniedzēja deklarētā dzīvesvieta, bet, ja tādas nav, — pastāvīgās uzturēšanās vieta, ja pakalpojuma sniedzējam nav saimnieciskās darbības mītnes vietas vai pastāvīgās iestādes.

Tā kā pakalpojuma sniedzēja saimnieciskās darbības mītnes vieta ir Latvija, tad sniegtā dizaina pakalpojuma sniegšanas vieta šajā gadījumā ir iekšzeme. No tā izriet, ka minētajam pakalpojumam piemērojama Latvijas PVN standarta likme 21 procenta apmērā.

Publicēts žurnāla “Bilance” 2021. gada jūnija (474.) numurā.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: