0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

ŽURNĀLS BILANCEBILANCES RAKSTIJa darbinieks nosūtīts strādāt citā ES dalībvalstī

Ja darbinieks nosūtīts strādāt citā ES dalībvalstī

Maija Grebenko, Mg.sci.oec., žurnāla Bilance galvenā redaktore

Uzņēmums, kuram ir darbiekārtošanas licence Vācijā, ir pieņēmis darbā divus darbiniekus. Uzņēmums noslēdza sadarbības līgumu ar Vācijas kompāniju par pakalpojumu sniegšanu un nosūtīja darbiniekus veikt darbu Vācijā. Vācijas kompānija solījās IIN maksāt Vācijā. Savukārt Latvijā tiks veiktas visas sociālās iemaksas un arī atskaites par šo sociālo iemaksu apmēru no algām.  1. Kāda alga ir uzrādama šiem darbiniekiem, no kuras jāveic VSAOI aprēķins?  2. Par visām šim dienām, ko darbinieki būs pavadījuši Vācijā, tiks aprēķināta dienas nauda 50 eiro, kas netiek aplikta ar nodokļiem?  3. No kādas summas Vācijā tiks ieturēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis? Atbilde Maija Grebenko,…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

1 komentārs

Pierakstīties
Paziņot par
1 Komentārs
jaunākie
vecāki populārakie
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Sandra Kalni
san***@daisotra.lv
8 mēneši atpakaļ

Labdien. Darba likums nosaka, ka nosūtītam darbiniekam jāmaksā 30% no noteiktās dienas naudas vai paredz gadījumus, kuros darba devējs ir atbrīvots no dienas naudas izmaksas. Vai tas nozīmē to, ka darba devēja izmaksātajām dienas naudām 100% apmērā no MK noteiktajām ir piemērojams citādāks nodokļu režīms? Vai tās netiek uzskatītas par saimnieciskās darbības izmaksām?

Uzņēmums, kuram ir darbiekārtošanas licence Vācijā, ir pieņēmis darbā divus darbiniekus. Uzņēmums noslēdza sadarbības līgumu ar Vācijas kompāniju par pakalpojumu sniegšanu un nosūtīja darbiniekus veikt darbu Vācijā. Vācijas kompānija solījās IIN maksāt Vācijā. Savukārt Latvijā tiks veiktas visas sociālās iemaksas un arī atskaites par šo sociālo iemaksu apmēru no algām. 

1. Kāda alga ir uzrādama šiem darbiniekiem, no kuras jāveic VSAOI aprēķins? 

2. Par visām šim dienām, ko darbinieki būs pavadījuši Vācijā, tiks aprēķināta dienas nauda 50 eiro, kas netiek aplikta ar nodokļiem? 

3. No kādas summas Vācijā tiks ieturēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis?

Atbilde

Maija Grebenko
Maija Grebenko, Mg.sci.oec.,
žurnāla Bilance galvenā redaktore. Foto: Aivars Siliņš

Lai Vācijas uzņēmums par nosūtītājiem darbiniekiem varētu maksāt tikai iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN), firmai, kas nosūtīja šos darbiniekus, jāsaņem Latvijas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā A1 sertifikāts. Maksājot Vācijā jūsu darbiniekiem algu, turpat tiek ieturēts ienākuma nodoklis (kas atbrīvo šīs personas no analoģiskā nodokļa maksāšanas Latvijā, bet neatbrīvo no fiziskās personas ienākuma deklarācijas iesniegšanas Latvijā). Savukārt Vācijas uzņēmumam jāpaziņo aprēķinātā alga (jo tā ik mēnesi mēdz būt atšķirīga), no kuras Latvijas uzņēmumam būtu iespēja aprēķināt sociālās iemaksas un uzrādīt tās darba devēja ziņojumā.

Svarīgi atcerēties, ka uz nosūtīto (veikt darbu citā Eiropas Savienības dalībvalstī vai Eiropas Ekonomikas zonas valstī) darbinieku attiecināmi normatīvie akti, kas regulē ar komandējumiem saistīto izdevumu atlīdzināšanu (MK noteikumi Nr. 969). Darba devējs nosūtītajam darbiniekam izmaksā komandējuma dienas naudu 30% apmērā no komandējuma dienas naudas normas, kas noteikta minētajos MK noteikumos.

Darba devējam nav pienākuma nosūtītajam darbiniekam izmaksāt komandējuma dienas naudu, ja ir spēkā viens no šādiem nosacījumiem:

  1. darbiniekam tiek nodrošināta ēdināšana trīs reizes dienā;
  2. darbiniekam izmaksājamā darba samaksa ir tāda pati kā salīdzināmam darbiniekam valstī, uz kuru darbinieks ir nosūtīts veikt darbu.

Iesaku iepazīties ar pēdējiem Darba likuma grozījumiem, kas attiecas uz darbinieku nosūtīšanu (DL 14., 14.1, 14.2 pants).

Publicēts žurnāla “Bilance” 2021. gada februāra (470.) numurā.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: